Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Asi 150 lidí protestovalo proti kamionům

26. 03 2012 | Na poklidném happeningu proti kamionové dopravě se dnes v blízkosti Spořilovské ulice u Jižní spojky v Praze sešlo asi 150 lidí. Převážně starší lidé a rodiny s dětmi nesli transparenty a vyzývali k uzavření silnice pro těžkou nákladní dopravu. Vadí jim smogové zatížení a hluk, řekla ČTK Jana Růžičková z občanského sdružení SOS Spořilov.

Kolem spořilovského sídliště podle Růžičkové denně projede 10.000 kamionů, které produkují extrémní hluk a velké množství škodlivin. Situace se zhoršila po předloňském zprovoznění jižní části Pražského okruhu a zákazu vjezdu kamionů nad 12 tun na Jižní spojku.

"Požadujeme předběžné opatření, a sice uzavření Spořilovské spojky kamionové dopravě," řekla Růžičková. Stavební řešení, které Praha slibuje, podle ní potrvá roky. "My ale už nemůžeme čekat. Je tu stále více nemocných a mrtvých," doplnila.

Proti kamionové dopravě na Spořilově bojují už několik měsíců jak místní obyvatelé, tak zástupci Prahy 4. Už loni v petici vyzvali magistrát a vládu k dostavbě Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Okruh by měl Spořilovu odlehčit. Stát ale nemá na stavbu peníze.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO