Asociace neúplných rodin nabídne na veletrhu For Kids přednášky s diskuzí na téma výživné

Asociace neúplných rodin, která provozuje službu bezplatného vymáhání výživného VašeVýživné.cz, nabídne návštěvníkům veletrhu For Kids možnost využít konzultaci s odborným psychologem se zaměřením na rodinnou terapii. Zároveň organizuje na veletrhu v rámci workshopů serveru ProMaminky.cz dvě přednášky s diskuzí na téma efektivního vymáhání výživného.  

Konzultace s psychologem může pomoci lépe zvládnout životní krizi, zorientovat se v náročné životní situaci a promyslet kroky vedoucí k jejímu řešení. Na veletrhu For Kids umožní Asociace neúplných rodin návštěvníkům využít možnost psychologického poradenství a krizové intervence zejména v oblasti partnerských a rodinných vztahů, výchovných potíží a znovunalezení psychické stability. Odborný psycholog bude k dispozici v hlavní vstupní hale v sále č. 3, a to v pátek 7 dubna a v sobotu 8. dubna, vždy od 13 do 17 hodin. Aby konzultace s psychologem probíhala naprosto diskrétně, zajistí během konzultace Asociace neúplných rodin hlídání a atraktivní program pro děti klientů poradny. Konzultaci s psychologem je možné již nyní rezervovat e-mailem na adrese na info@vasevyzivne.cz.  

„Nápad umožnit v rámci veletrhu odbornou konzultaci s psychologem vznikl na základě poznatků, které jsme nashromáždili během ročního působení programu VašeVýživné.cz,“ říká Petr Sýkora, předsedy Asociace neúplných rodin. „Stále více se ukazuje, že nemalá část rodičů, kteří se na nás obrací a řeší vážnou životní situaci, má ostych vydat se za psychologem do ordinace na konzultaci. Veletrh For Kids vnímáme jako jednu z klíčových akcí pro rodiče a rozhovor s klinickým psychologem v rámci víkendové aktivity nabízí těmto lidem vhodnou alternativu.“

Kromě toho zajistí program VašeVýživné.cz v rámci workshopů serveru ProMaminky.cz v sále číslo 2 vstupní haly veletrhu dvě přednášky s diskuzí na téma dlužného výživného. Neplacení alimentů je celospolečenským problémem, což potvrdil obrovský zájem o službu VašeVýživné.cz, která zajišťuje jejich bezplatné vymáhání. O pomoc s problematikou požádalo již více než 10 tisíc rodičů. „Obava z investice a také psychologické bloky brání rodičům samoživitelům, aby se s rozhodností pustili do procesu vymáhání. Náš program proto eliminuje všechny vstupní náklady a je uzpůsoben tak, aby rodiče co nejméně zatížil po administrativní i psychické stránce. Po registraci do programu a předání potřebných dokumentů přebírá veškerou agendu i komunikaci s právníky a exekutory asistent asociace,“ dodává Petr Sýkora. 

Program Asociace neúplných rodin a programu VašeVýživné.cz na veletrhu For Kids:

Pátek 7. dubna

13 až 17 hodin Psychologická poradna se zaměřením na rodinnou terapii
Vstupní hala, sál č. 3

17:15 Přednáška s diskuzí „Jak efektivně a zdarma vymáhat alimenty“
Vstupní hala, sál č. 2 (workshop serveru ProMaminky.cz)

Sobota 8. dubna

13 až 17 hodin Psychologická poradna se zaměřením na rodinnou terapii
Vstupní hala, sál č. 3

Neděle 9. dubna

16:00 Přednáška s diskuzí „Jak efektivně a zdarma vymáhat alimenty“
Vstupní hala, sál č. 2 (workshop serveru ProMaminky.cz)