Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Barevná poliklinika slaví úspěch

5. 05 2011 | Odborníci ze stavebnictví potvrdili, že lidé z Jižního Města nedávno dobře vybrali podobu fasády Polikliniky Opatovská. Její rekonstrukce totiž byla oceněna v soutěži Fasáda roku. Fasáda byla navržena jako barevná variace helvétského kříže a získala v kategorii Rekonstrukce - 3. místo. Celkem se soutěže zúčastnilo 206 staveb.

Kromě autorů, architektů Zdeňka Havlína, Tomáše Horského a Patrika Hoffmana mají na ocenění zásluhu i sami obyvatelé Prahy 11. Ti totiž konečný vzhled vybrali v internetovém hlasování a v anketě časopisu Klíč. Původně šedivá panelová stavba tak nyní nabízí příjemný moderní vzhled. „Porota ocenila nápadité až provokující barevné řešení fasády, které přineslo oživení do fádního obytného souboru na Jižním Městě,“ informovali pořadatelé soutěže Fasáda roku.

Za třetí místo v soutěži Fasáda roku získala společnost Medifin šek na 20 tisíc korun. Vedení firmy se rozhodlo věnovat obnos lidem z Jižního Města. „Šek bych chtěl předat městské části Praha 11. Například na nějaký sociální nebo školní projekt, případně na nějakou aktivitu, která opět zkultivuje veřejný prostor Jižního Města“ řekl ředitel akciové společnosti Medifin Radomír Luptovský.

„Na jaký konkrétní projekt 20 tisíc korun poputuje, opět rozhodnou obyvatelé naší městské části. Připravujeme anketu, v níž si lidé budou moci vybrat z několika navržených variant,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO