Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Bezpečnostní opatření na vánočních trzích v centru Prahy

25. 11 2015 | Pořadatelé vánočních trhů v centru Prahy přijmou kvůli bezpečnostní situaci na mikulášské nadílce speciální opatření. Návštěvníkům Staroměstského náměstí 5. prosince organizátoři doporučují, aby zvážili účast s dětmi mladšími šesti let. Stejná výzva platí také pro handicapované. V době mezi 15:00 hod. a 19:00 hod. by neměli na trhy vjíždět s kočárky. Do Pařížské ulice a na náměstí bude zákaz vjezdu pro auta.  

Letošní trhy se ponesou v duchu staročeských Vánoc. Pořadatelé čerpali inspiraci u malíře Josefa Lady. Návštěvníci v adventní vesničce s desítkami stánků potkají selky v krojích, kocoura Mikeše či ponocného, kterého znají z ladovských obrázků. Na stromě, který pochází z České Lípy, budou zlaté hvězdy a 600 vánočních koulí. Na špici zaujme místo kometa.

Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou již tuto sobotu a potrvají do 6. ledna. Od zahájení budou mít nabitý program. Po celé sobotní odpoledne, během kterého se v neurčenou hodinu rozzáří strom, se vystřídá jedno vystoupení za druhým. Očekává se vysoká návštěvnost. Během adventu proběhne v Praze řada kulturních a společenských akcí.

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO