BYDLENÍ V ZELENÉM PŘÍSTAVU: REZIDENČNÍ TRH V PRAZE OBOHATÍ NOVÝ PROJEKT GREEN PORT STRAŠNICE

Společnost JRD představuje letos již čtvrtý energeticky pasivní projekt - Green Port Strašnice v Praze 10. Jeho rezidenční část se 156 byty doplní 1 270 m2 obchodních ploch a park s relaxačními prvky. Výstavba tří bytových domů s pravomocným územním rozhodnutím, která odstartuje v září 2019, potrvá do podzimu 2021. 

Základní myšlenku, která inspirovala název nového projektu Green Port Strašnice, přibližuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD: „Každá lokalita, ve které plánujeme realizovat nový projekt, má svou historii, tradici, svůj příběh, který se snažíme respektovat a dále rozvíjet. Green Port Strašnice, tedy ‚zelený přístav’, vznikne na místě, kde sídlí Česká námořní plavba. Jednotlivé bytové domy i odpočinkový park proto ponesou detaily spojené s námořní tematikou. Blízko rozbouřených vod metropole tak vznikne klidný přístav obklopený zelení, který nabídne zdravé a energeticky úsporné bydlení rodinám s dětmi, mladým či starším párům i singles.“ 

Energeticky pasivní bydlení s širokým spektrem služeb a obchodů
V energeticky pasivním projektu Green Port Strašnice vzniknou tři bytové domy propojené obchodním parterem, do jejichž názvů se promítne námořní symbolika odvozená z místní historie. Rezidenční areál nabídne 156 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk, 1 270 m2 komerčních ploch pro budoucí obchody a služby a malý park s relaxačními prvky. Většinu bytových jednotek doplní předzahrádka, lodžie nebo terasa a rezidenti dostanou k dispozici společné prostory, jejichž součástí bude kočárkárna/kolárna a nadstandardní prvky pro cyklisty - stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice. Některá parkovací stání v podzemním podlaží budou připravena pro případnou instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily. „V Green Port Strašnice plně využijeme přírodní materiály a udržitelné technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují zdravé vnitřní mikroklima. V jeho základním vybavení tak budou izolační okna s trojskly a přípravou na předokenní žaluzie nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla,“ rozvádí Pavel Krumpár výhody energeticky pasivního standardu, ve kterém bude nový projekt realizovaný.

Moderní architektura obklopená zelení
Architektonický koncept rezidenčního areálu Green Port Strašnice navrhlo studio Podlipný Sladký architekti. „Hmoty jednotlivých bytových domů jsme koncipovali tvarově jednoduché s ustupujícím podlažím, které je materiálově a barevně odlišené od hlavní části objektů. Ty mají pravidelnou rastrovou fasádu ze světlých cihelných pásků, jež je tvořená okny a nikami zapuštěných lodžií. Vnitroblok jsme řešili jako parkově upravený odpočinkový prostor, kterým prochází mírně zvlněný chodník. Obchodní parter do ulice Počernická je částečně krytý a navazuje na velkorysý předprostor se sadovými úpravami,“ vysvětluje Luděk Podlipný, na něhož navazuje Pavel Krumpár: „Jsme rádi, že se nám podařilo prosadit a ve spolupráci s architekty navrhnout moderní urbanismus městské architektury pro 21. století a skloubit kompaktní zástavbu s environmentálně šetrnou a pasivní výstavbou.“

Blízko Malešického parku i sportovního areálu
Nový projekt Green Port Strašnice vyroste blízko bulváru Vinohradské ulice, přímo u autobusové zastávky Na Palouku a v docházkové vzdálenosti od stanice metra A – Želivského. Tato lokalita nabízí bohatou občanskou vybavenost. V blízkém okolí se nachází multifunkční sportovní areál TJ Bohemians, mateřské, základní i střední školy, nemocnice, restaurace a obchody. K aktivnímu trávení volného času vybízí také nedaleký Malešický park, sportovní centrum Hector a posilovna BBC.