Dopravní podnik dostane od Prahy 378 milionů Kč, půjdou na opravy

18. 02 2014 | Pražský dopravní podnik (DPP) dostane od hlavního města 378,26 milionu korun. Praha je dopravci dluží jako takzvané kompenzace za roky 2012 a 2013. O zaplacení částky dnes rozhodli pražští radní, příští týden jej musí ještě schválit zastupitelé. ČTK to zjistila z dokumentu, který schválili radní. 

"DPP žádá o úhradu této pohledávky a chce ji použít na financování investičních akcí v roce 2014. Tyto finanční prostředky budou použity na projekty, které přinesou cestujícím pražské MHD vyšší kvalitu, bezpečnost a komfort," píše se v materiálu, který projednali radní. 
    
Peníze chce DPP použít například na rekonstrukci tramvajové trati v Lazarské a Vodičkově, konkrétně na bezbariérovou úpravu tramvajových zastávek v Lazarské. Ta vyjde na zhruba 52 milionů. Za dalších 30 milionů korun chce podnik modernizovat veřejné záchody. "Řada WC je ve stavu, jak byly dokončeny v době otevření dané stanice metra, často tedy již 20 a více let. Prováděna je pouze běžná údržba a havarijní zásahy," píše se v dokumentu. 
    
Celkem 103 milionů korun pak chce dopravce investovat do výměny eskalátorů. Výměna je nutná zejména kvůli ukončení jejich plánované životnosti. Původní výrobce neexistuje a některé základní náhradní díly nelze sehnat ani je nahradit. Letos budou vyměněny pohyblivé schody ve stanicích metra Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží a Náměstí Republiky. 
    
Modernizovány by měly být rovněž samotné stanice metra, a to za 136 milionů korun. Týká se to stanic metra C Chodov a Opatov, u trasy A to jsou Muzeum a Skalka a na trase B Jinonice a Invalidovna.
 
zdroj: ČTK
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO