Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Elektrokolo pro volný čas, cestu do práce i jako rehabilitační prostředek

25. 03 2011 | aro už klepe na dveře a sluníčko přímo vybízí vyjít do přírody. Potkáváme řadu pěších turistů, ale i cyklistů. Firma na Jižním Městě reagovala na nově vznikající cyklostezky a neustále rostoucí ceny pohonných hmot a svojí činnost rozšířila o prodej elektrol.

Tato kola jsou vhodná i pro seniory a tělesně postižené občany, kterým běžné kolo nevyhovuje vzhledem k pohybovým potížím. Kola jsou vhodná i jako pomůcka při rehabilitaci po operaci kyčelních a koleních kloubů.
    
Právě ti, kteří již fyzicky nezvládnou vyšlápnout nějaký ten kopeček, nebo se bojí vydat na delší cestu, si přijdou na své. Vyjedou do přírody, sportují, jsou na čerstvém vzduchu a když už nějaký ten kopec nezvládnou, pomůže jim elektromotor kola, který je doslova dotlačí k vytčenému cíli. Kdo se jednou sveze na tomto kole, této jízdě propadne. Výhodou je, že kola nevyžadují žádnou speciální údržbu, obsluhu zvládne každý, kdo umí jezdit na kole a není třeba řidičské oprávnění. Rychlost kola je zákonem omezena na 25 km/hod. Po překročení rychlosti se motor sám odpojí a vy pokračujete vlastní silou.
    
Elektrická kola mají 2 základní režimy . Bez zapnutého pohonu, jedete stejně  jako na  jakémkoliv jízdním kole. Se zapnutím elektrickým pohonem, tzv.  asistované šlapání, vám elektromotor pomůže třeba při zdolání většího kopce. Eventuálně může být ještě kolo doplněno přídavným akcelátorem, který uvádí kolo do pohybu i bez šlapání. Tento pohon však slouží jako pomocný při rozjezdu do kopce, nebo při vedení kola do kopce apod.

Dojezd kola na baterii je cca 50 – 70km podle váhy jezdce a povahy terénu.  Pokud dojde baterie, je možno pokračovat v jízdě klasickým způsobem. Baterie se dobíjí pomocí nabíječky a trvá přibližně 2 – 4 hodiny. Můžete si vybrat dámské, pánské kolo, či skládací. To velmi jednoduše složíte a dáte třeba do auta a můžete s ním jet na dovolenou.
    
Kola je možno po dohodě na provozovně i vyzkoušet. Výhodou je, že firma pro své zákazníky provádí  i servis a nabízí i poradenskou službu. Je možné si vybrat z poměrně široké nabídky, která zatím není ještě na webových stránkách. Pokud budete mít zájem, kontaktní informace získáte na www.elvis-jerabek.wz.cz.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO