Hráčky Herbadent SJM Praha 11 si přivezly vítězství

Z Ostravy si přivezli dvě vítězství, 6 bodů a potvrdily vítězství v základní části.Těžký víkend v Ostravě mají hráčky Herbadent SJM Praha 11 za sebou. Zápasy proti Ostravě a Vítkovicím byly skvělým testem před play off a hráčky z Jižního města ho zvládly skvěle. Z Ostravy si přivezli dvě vítězství, 6 bodů a definitivně potvrdily vítězství v základní části.

Zápas s ostravským FBC byl dlouho výsledkově vyrovnaný. Ostrava se dostala do vedení, ale Herbadent brankami Košturiakové, Krupnové a Klímové skóre otočil. V první části pak ještě snížila Žůrková a na začátku druhé části Polzerová srovnala. Tím jakoby hráčky Herbadentu vyburcovala a ty spustily kanonádu. Během 15 minut, které zbývaly do konce druhé části, nastřílely hráčky z Prahy 11 hned 6 branek! Postupně se trefily Tereza Urbánková, Dominika Šteglová, dvakrát Martina Čapková, Lucka Košturiaková a Eliška Krupnová.
Za stavu 9:3 už Herbadent trochu vypnul a FBC ve třetí třetině snížilo na konečných 9:5. Tímto vítězstvím si Herbadent zajistil vítězství v základní části a přes noc tak vedení mohlo přemýšlet o výběru soupeře pro čtvrtfinále play off.

Nedělní utkání s Vítkovicemi pak bylo reklamou na ženský florbal. Oba týmy předvedly výborný výkon a o vítězství Herbadentu rozhodly především zkušenosti a kvalitní zakončení. V utkání se dlouho hrálo bez branek a tento stav změnila až v 15. minutě Tereza Urbánková, která hrála proti svému mateřskému oddílu. Další branky padaly až ve druhé části, na 2:0 zvyšovala nejlepší hráčka Herbadentu Majda Klímová a pak postupně Kristýna Jílková, znovu Majda Klímová a Lucka Košturiaková stanovily skóre po dvou částech na 4:0. Ve třetí třetině se svého gólu dočkaly i domácí hráčky. Nejdříve jim k tomu dopomohla Kateřina Moťková, která si nešťastně srazila míček do vlastní sítě a poté snížila na 5:2 Veronika Enenkelová. Poslední slovo si však vzala znovu Tezeza Urbánková. Na branku jí přihrávala Magdalena Kotíková, která tak zaznamenala svůj 53 bod a potvrdila vítězství v kanadském bodování celé soutěže!

Ve večerním výběru pak Herbadent SJM Praha 11 sáhl po 8. týmu základní části, kterým je pražský rival Děkanka SK Praha 4. Čtvrtfinále začíná již příští týden.