Jarní cyklokros 2011 byl úspěšný

Již se stalo tradicí, že v Central parku na Opatově dvakrát do roka pořádá cykloturistický oddíl UFO závod sponzorovaný cyklosportem KERN pro účastníky od šesti do osmnácti let, takzvaný jarní a podzimní cyklokros.

Právě Jarní cyklokros se konal i letos, a to ve středu 4. května. Projet se v závodním duchu dorazilo skoro 30 dětí, účast tedy byla o něco nižší než obvykle. Nemá však smysl bít na poplach nad úpadkem cyklistiky, třicet stále není žádná tragédie a počasí sice v průběhu závodu ukázalo svou vlídnější tvář, ale ráno přece jen teplota nepatřila k nejvyšším a na horách (den předtím prý i v Kobylisech) sněžilo.

I přes vyhrožování ze strany meteorologů a teploměrů se podařilo trať postavit v obdobném duchu jako předchozí ročníky a dokonce ani nepřipomínala bažinu, takže podmínky závodníky nikterak neomezovaly. O to více museli bojovat mezi sebou ve svých tegoriích, z nichž nejnabitější byli Žáci III. Ti jeli pět kol dlouhých přibližně 800 metrů v počtu osmi a vítězem se stal UFOun a závodník Adam Kašpar.

V kategorii Kadeti sice startovali pouze dva závodníci a jediná dorazivší Kadetka se nakonec rozhodla nezávodit, naproti tomu nejnovější kategorie Rodinná štafeta stále nabírá na prestižnosti a o nazdobené dárkové balíčky se utkaly čtyři týmy. Na prvním místě dojela štafeta Sokolu Vejtěž, gratulujeme.

Závod se tedy i přes pomenší účast vydařil a můžu vás tedy pozvat na podzimní variantu opět ve středu, ovšem 5. 10. 2011.