Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Jižní Město Music 2012

12. 03 2012 | Základní umělecká škola Jižní Město zažila v pátek 2. 3. a v sobotu 3. 3. 2012 velký hudební svátek. Konal se zde 18. ročník soutěže Jižní Město Music 2012 pro mladé muzikanty ve hře na dechové dřevěné a žesťové nástroje.

Soutěž, kterou pořádá ZUŠ Jižní Město ve spolupráci s městskou částí Praha 11, má již dlouholetou tradici. Není zaměřena jen na hru na dechové nástroje, ale každý rok se mění soutěžní disciplína – hra na hudební nástroj tak, aby se ukázala nejen rozmanitost, ale i krása a zvláštnosti hudebních instrumentů.

Soutěže se zúčastnilo 112 žáků a studentů ze základních uměleckých škol z celé Prahy 4 ve věku od 6 do 25 let. Nejvíce mladých muzikantů – 61 bylo ze Základní umělecké školy Jižní Město.

Mladí sólisté předvedli krásné umělecké výkony, technicky náročné, stylově dobře propracované s velkým citovým zaujetím. Někdy tréma působila silněji, než by si účinkující přáli, někdy naopak dopomohla k velmi soustředěnému výkonu. Odborná porota neměla lehký úkol. Hudební výkon se nedá přesně změřit jako ve sportu – čím výše, či dále? – hudba je o citu, kráse a prožitku.

Předsedové dvou porot (pro zobcové flétny a pro dřevěné a žesťové nástroje) při vyhlašování výsledků poděkovali soutěžícím za píli a pracovitost, se kterou se věnují svému koníčku, dále rodičům za podporu a pedagogům za výbornou pedagogickou práci.

Tuto soutěž finančně podpořila městská část Praha 11.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO