Jižní Město zve na Den Země

Jižní Město již tradičně oslaví Den Země. „Letos jsme připravili program na úterý 17. dubna od 13 do 18 hod v Centrálním parku u stanice metra Opatov. Všechny srdečně zvu,“ říká na úvod starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský. A jak tento ekologicky motivovaný svátek, kterým se původně oslavoval příchod jara, jedenáctá městská část oslaví letos?

„Připravili jsme pro děti ekologicko-přírodovědné soutěže, pro maminky například ukázky vázání suchých květin, chybět nebudou ani ornitologové, povídání o zvířatech a rostlinách se zástupci Lesů hlavního města Prahy, ukázky cvičení psů či ukázky vozů Pražských služeb a povídání o třídění odpadů,“ říká starosta Mlejnský.

Chybět nemůže ani dětský koutek, skákací hrady a připraveno je také divadélko Romaneto s programem pro ty nejmenší. „Letos máme také novinku a tou je kuchařská show s povídáním o zdravé výživě, kde samozřejmě nebudou chybět ani ochutnávky,“ dodává místostarostka Eva Štampachová.

Probíhat bude také sbírka obnošeného šatstva, které po akci bude předáno organizaci, která se stará o bezdomovce. „Také letos bude připraven oheň a buřty, které od nás děti dostanou zdarma,“ dodává na závěr starosta Dalibor Mlejnský.

Přijďte pomoci dobré věci, něco se přiučit a také se pobavit.

www.praha11.cz