Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Na Jižní Město přijede Ekoshow...aneb zatočte s elektroodpadem

22. 06 2010 | Pokud máte doma vysloužilý elektrospotřebič (např. ledničku, pračku, žehličku, mixér, vrtačku, el. sekačku apod.) a chcete se s ním důstojně rozloučit, pak máte ve čtvrtek 24. června od 10.00 hodin u stanice metra OPATOV jedinečnou šanci. A to zdarma. Kolektivní systém ELEKTROWIN nabízí toto řešení pro celkem 80 měst České republiky se svojí interaktivní recyklační roadshow „Zatočte s elektroodpadem“, při které budou mít občané možnost spotřebiče bezplatně odevzdat a zároveň se dozvědět, co je následně během recyklace čeká a další podrobnosti o zpětném odběru. K tomu je připravena zábavná show spojená s kvízy a možností získat ceny.

Pokud máte doma vysloužilý elektrospotřebič (např. ledničku, pračku, žehličku, mixér, vrtačku, el. sekačku apod.) a chcete se s ním důstojně rozloučit, pak máte ve čtvrtek 24. června od 10.00 hodin u stanice metra OPATOV jedinečnou šanci. A to zdarma.
Kolektivní systém ELEKTROWIN nabízí toto řešení pro celkem 80 měst České republiky se svojí interaktivní recyklační roadshow „Zatočte s elektroodpadem“, při které budou mít občané možnost spotřebiče bezplatně odevzdat a zároveň se dozvědět, co je následně během recyklace čeká a další podrobnosti o zpětném odběru. K tomu je připravena zábavná show spojená s kvízy a možností získat ceny.

Každého, kdo na místě odevzdá elektrospotřebič k recyklaci, pak čeká odměna.

Projekt „Zatočte s elektroodpadem“ má za cíl motivovat občany k aktivní recyklaci. Jeho program je vždy dopoledne zaměřen na školní mládež a odpoledne na širokou veřejnost. Doplňkovou aktivitou je pak celorepubliková soutěž, kdy tři města s největším množstvím vybraných elektrospotřebičů získají zajímavou odměnu.

Celá ekoshow má i svou webovou tvář – stránka Zatočte s elektroodpadem na facebooku přináší zpravodajství a fotky z měst, kde show proběhla, průběžné výsledky, vědomostní kvíz o recyklaci nebo třeba fotosoutěž o zrcadlovku! Staňte se fanoušky skupiny „zatočte s elektroodpadem“ a dozvíte se víc!

„Chtěli bychom veřejnost motivovat, aby použité elektrospotřebiče neodkládali mezi odpad. Jejich recyklací se dá vytěžit celá řada užitečných materiálů k dalšímu použití. V současné době jsme schopni druhotně využít až 90 procent hmotnosti elektrozařízení,“ vysvětluje cíle akce Jaroslav Holakovský, předseda představenstva kolektivního systému ELEKTROWIN, a dodává: „Velká část české veřejnosti o možnostech recyklace elektroodpadu ještě neví.“

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO