Nová Fabia přijde s větším kufrem, má mít rekordních 330 litrů

Nová Fabia od Škody bude s konkurencí bojovat velkým kufrem. Objem zavazadlového prostoru zvýšený o 15 litrů proti předchozí generaci na 330 litrů má být největší ve třídě. Vyplývá to z informací firmy. Fabii chce Škoda představit na začátku října na pařížském autosalonu.

Největší konkurent v kategorii malých vozů, Hyundai i20, má základní objem kufru 295 litrů, Ford Fiesta pak 290 litrů. Při sklopených zadních sedadlech vzroste objem zavazadlového prostoru u Fabie až na 1150 litrů.
 
Interiér novinky se i přes zkrácení délky vozu o osm milimetrů o necelý jeden centimetr prodloužil na 1674 mm. Šířka interiéru ve výši loktů na předních sedadlech se zvětšila o dva centimetry na 1401 mm.
 
Poprvé ve voze značky Škoda bude v novém modelu Fabia využita technologie MirrorLink, která přenáší aplikace chytrého telefonu na displej palubního zábavně-informačního systému. Další funkce SmartGate naopak s využitím speciálních aplikací umožňuje zobrazovat konkrétní údaje o vozidle, jako je spotřeba paliva, průměrná rychlost nebo náklady na obrazovce chytrého telefonu. Data jsou přenášena bezdrátově pomocí Wi-Fi technologie.
 
Mezi další "chytrá řešení" má patřit škrabka na led ve víčku palivové nádrže, nový držák multimediálních zařízení nebo odkládací přihrádka na reflexní vestu ve dveřích řidiče. Nový vůz má sedm držáků na nápoje. Odkládací plato lze vedle výchozí pozice využít také jako horizontálně umístěnou zvýšenou podlahu, nebo jej lze vertikálně zasunout za zadní opěradlo. Novinkou je funkce mlhových světlometů jako odbočovacího světla.
 
Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200.000.
 
zdroj: ČTK