Pečujte o své rty i v zimě

Zima je pomalu, ale jistě v plném proudu, a tak je nejvyšší čas začít důkladně na klesající teploty připravit naši pokožku. Zejména kůže na rtech je velmi tenká, a tím pádem citlivá. Červeň rtů neobsahuje mazové žlázky, proto je k vysušení a následně až k popraskání náchylnější. Stav rtů výrazně zhoršuje chladné, suché a větrné počasí, pobyt ve vytopených nebo klimatizovaných místnostech a samozřejmě i sluneční záření například vysoko v horách. Kromě toho ovšem mohou k popraskání rtů přispět také některá infekční onemocnění, alergické reakce nebo poruchy výživy.

Nejlepší prevencí je v tomto případě důkladná péče a pravidelná hydratace. K nápravě stavu rtů je také potřeba zajistit tělu zejména dostatek vitaminů skupiny B a minerál zinek. Peelingy na rty, stejně jako speciální masky na rty, které kůži na rtech příjemně zhydratují, si dopřejte alespoň jednou týdně.

Tím nejjednodušším, co však můžete udělat klidně hned, je namazat rty pečujícím balzámem. Třeba mandlovou novinkou od přírodní značky Kneipp.

Hýčkejte své rty 100% přírodním složením s jemnou vůní mandlí v novém balzámu na rty Kneipp. Přináší přírodní péči pro citlivé rty s efektem postupného vstřebávání pro dlouhodobý účinek. Pečující složku tvoří vysoce kvalitní mandlový olej a kandelilový vosk ze stonku keře Euphorbia Cerifera. Na značka myslela nejen v receptuře, ale i v balení z korku a dárkovém balení z ekologicky šetrného papíru – krabička je vyrobena z 25 % z trávy. Balzám na rty neobsahuje konzervanty, parafíny, silikony ani minerální oleje – pouze přírodní oleje a vosky.

Přírodní balzám na rty Kneipp si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.