Praha 11 otevřela na Jižním Městě bazén, podle opozice předražený

Radnice Prahy 11 otevřela nový bazén Vodní svět na Jižním Městě. První návštěvníci se do Jedenáctky VS, jak zní oficiální název, mohou vypravit dnes od 13:00. V areálu lidé najdou bazén, vodní atrakce i sportovní halu. Stavba vyšla na 510 milionů korun, podle opozice je předražená.

Areál v ulici Mírového hnutí tvoří tři haly a zabírá 76.000 metrů čtverečních. V první z nich je 25 metrů dlouhý bazén s pěti drahami. Rovněž tu jsou tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty a vejde se do ní 315 diváků.
 
Stavbu od počátku kritizuje opozice z Hnutí pro Prahu 11. Projekt považuje za předražený a vytýká mu i technické nedostatky. Například bazén je podle opozičních zastupitelů malý a nelze v něm pořádat závody, sportovní hala má zase nižší strop, než určují předpisy pro pořádání oficiálních volejbalových zápasů. Navíc Praha 11 již v ulici Květnového vítězství jednu sportovní halu má.
 
Starosta Dalibor Mlejnský (bezp.) kritiku odmítá. "Já prohlášení Hnutí pro Prahu 11 nekomentuji. Schválně jsme projektovali bazén pro děti, padesátimetrový bazén jsme nechtěli. Naše ambice nebyla pořádat tu závody," řekl Mlejnský.
 
O výstavbě bazénu na Jižním Městě se mluví od 80. let minulého století. Současný projekt pak začal vznikat v letech 2007 až 2008 a původně měl být areál větší a stát až 700 milionů. Vedení radnice nakonec zvolilo zmenšenou variantu.
 
Vstupné bude do 31. srpna 99 korun, poté budou dospělí platit za hodinu plavání 120 korun a za hodinu a půl 190 korun. Děti a senioři zaplatí 90 korun, respektive 130 za hodinu a půl. Děti do roku a půl věku budou mít vstup zdarma. Otevřeno bude od 8:00 do 20:00, od září 6:30 do 21:00.
 
zdroj: ČTK