Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Praha 11 poskytuje ubytování mladým učitelům, strážníkům či zdravotníkům

20. 02 2012 | Městská část Praha 11 se snaží svojí bytovou politikou podpořit mladé a schopné lidi, kteří pracují v oblastech školství, zdravotnictví nebo bezpečnosti.

„Městská část pravidelně uvolňuje byty a vyhlašuje výběrová řízení o nájem pro mladé rodiny s dětmi. Tam je ale podmínkou, aby měl žadatel trvalé bydliště v naší městské části. Což je logické, když chceme pomoci našim mladým rodinám s dětmi. Chceme si na Jižním Městě ale také udržet a podpořit dobré učitele, zdravotní sestry či strážníky, kteří sice nejsou občany naší městské části, ale pracují právě u nás a pro naše obyvatele,“ vysvětluje starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Penzion pro učitele je od začátku (září 2009) plně využíván, což svědčí o jeho smysluplnosti. Má dvacet samostatných pokojů o rozloze 13 – 16 m2. Každý pokoj má vlastní hygienické zázemí. V každém patře je situována kuchyň (přibližně pro pět pokojů). V suterénu je společenská místnost, prádelna a sklepní prostor. Měsíční nájemné včetně energií, úklidu společných prostor, nákladů na správce, apod. je cca 3.500,- Kč až 3.700,- Kč. „V současné době je penzionu ubytováno nejvíce učitelů, následují městští strážníci a zdravotnický personál,“ dodává na závěr starosta Mlejnský.

www.praha11.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO