Promítání Kinobusu na Opatově

Dopravní podnik hlavního města Prahy odstartoval v červnu 2012 na pražském Petříně již pátý ročník letního filmového turné prostřednictvím mobilního kina s názvem Kinobus. 

Podle plánu http://www.dpp.cz/program-kinobusu-2012/ letos průběžně navštěvuje pojízdné kino celkem 23 lokalit v Praze a blízkém okolí. Každý den je na programu jeden celovečerní film z tuzemské produkce, v rámci každého stanoviště Kinobus připravuje tři až čtyři filmové večery.

Na programu jsou úspěšný snímek Lidice, dále se mohou diváci těšit na muzikálové pátky v podání muzikálů Kvaska, Rebelové a Starci na chmelu, na dramatické neděle, kdy budou promítány filmy, jako Rodina je základ státu či Alois Nebel a již tradičně také na ty nejúspěšnější české komedie, které budou tvořit drtivou většinu programu.
 
Páteční večery jsou navíc vždy obohaceny o hudební produkci studentů a absolventů z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka.
 
Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Letošní pouť Kinobusu bude zakončena v sobotu 1. září 2012 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Promítání začíná vždy po setmění, mezi 20:30 a 21:45 hodinou.
 
Další informace jsou dostupné na stránkách http://www.dpp.cz/kinobus-2012.