Sberbank CZ nově nabízí pravidelné investování

Sberbank CZ svým klientům nově přináší produkt pravidelného investování, a to již od 500 Kč měsíčně. Investice jsou tak přístupné širokému spektru klientů, včetně začínajících investorů. Nabízí zajímavé a stabilní výnosy v delším období s nižším rizikem kolísání hodnoty. K dispozici jsou konzervativněji zaměřené fondy v korunách.   

Sberbank CZ ve spolupráci s investiční společností NN Investment Partners nabízí svým klientům platformu pro pravidelné investování. Důvody pro zavedení této služby objasňuje Šárka Volštátová, vedoucí produktová manažerka pro investice a pojištění ve Sberbank CZ: „V čase stále extrémně nízkých úrokových sazeb na spořicích účtech a zároveň vysoké inflace chceme, aby naši klienti měli možnost své finance efektivně zhodnocovat. Proto jsme se rozhodli zpřístupnit investování opravdu každému – investovat s námi lze už od částky 500 Kč.“

„Vhodné fondy vyberete spolu s našimi specialisty na pobočce. Důležitá je pak už jen trpělivost a čas. Čím více času své investici dopřejete, tím zajímavější částku na konci můžete získat,“ vysvětluje Jan Skála, produktový manažer Sberbank CZ pro investice. Začít s pravidelným investováním je velmi jednoduché. Po podpisu rámcové smlouvy stačí už jen nastavit trvalý příkaz. 

Pravidelné investování po menších částkách má řadu výhod. Pravidelným odkládáním lze již během kratší doby vytvořit finanční rezervu pro neočekáváné situace, zdroj peněz na dovolenou a jiné účely. V dlouhodobějším horizontu pak slouží k nashromáždění dostatečné částky na nákup auta či nemovitosti, dětem na studia nebo jako zajímavé přilepšení k důchodu. Investované peníze nejsou nijak časově vázané, v případě potřeby lze zdarma jakoukoli část vybrat. Výhoda je i ve snižování kapitálového rizika investice. Pravidelná investice po menších částkách rozkládá riziko tím, že průměruje kolísání trhu.