Stream.cz chystá nové pořady, mj. český sitcom Blaník

Internetová televize Stream.cz na jaro připravuje desítku nových pořadů jako původní český sitcom Blaník nebo nový pořad Romana Vaňka o výrobě potravin. Oznámili to dnes zástupci Stream.cz, který provozuje internetová společnost Seznam.cz. 

Internetová televize loni v říjnu představila novou podobu, kdy zavedla velké okno pro přehrávání, kontinuální proud pořadů a zaměřila se na vlastní tvorbu. "Pozornost diváků se nám podařilo upoutat i speciálním kanálem a samostatnou mobilní aplikací, které se zaměřují na nejmenší diváky. Za ony čtyři měsíce od spuštění si už asi nejen děti pustily Pohádky více než osmmilionkrát," uvedl Ladislav Veselý, manažer produktového týmu, který má Stream.cz na starosti. Skoro polovina zhlédnutí přitom podle něj přichází z mobilních aplikací. 
   
Průměrný čas, který uživatel stráví sledováním pořadů na Stream.cz, se meziročně navýšil o čtyři a půl minuty. Roste i počet zhlédnutých videí. V lednu 2014 se jejich počet přehoupl přes 32,5 milionu zhlédnutí, necelé dva miliony z nich přitom jen v lednu přišly z mobilních zařízení, uvedli zástupci firmy. 
    
Novinkou jarního schématu má být mimo jiné pořad Jídlo s.r.o. Romana Vaňka, který volně navazuje na Peklo na talíři. Stream.cz se poprvé pustí i do původního hraného seriálu. V neděli 13. dubna odvysílá první díl satirického politického sitkomu Blaník režiséra Marka Najbrta. Hlavním hrdinou je lobbista a majitel PR agentury Blaník. S herci Markem Danielem, Halkou Třešňákovou a Michalem Daleckým se diváci budou moci v tomto pořadu setkávat každou neděli.
    
"Na jaře rozšiřujeme naši programovou nabídku o nové žánry a na tento rok plánujeme také knižní edici. Díky ní si na naše jinak virtuální projekty bude moci kdokoliv sáhnout a vracet se k nim," dodal šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř. 
 
zdroj: ČTK