TechEd-DevCon 2018: v Česku chybějí řádově tisíce IT odborníků

15. 05 2018 | Dnes v Praze začala největší IT konference v České republice -  TechEd-DevCon 2018, které se účastní více než 550 odborníků z ČR i zahraničí. Experti z různých oblastí IT se shodli, že s rozvojem digitalizace bude o úspěšnosti firem do velké míry rozhodovat to, zda jsou jejich zaměstnanci schopní zvládnout nové technologie. Cloudové aplikace, chytré využití dat, zavádění AI, technologie IoT – to jsou prostředky, díky kterým bude možné úspěšně bojovat s konkurencí. Navíc roste význam IT bezpečnosti, jejíž narušení má často přímé ekonomické dopady. Sami IT odborníci tak varují, že nedostatek kvalitních lidí v jejich oboru může do budoucna ohrozit konkurenceschopnost firem i jejich samotné fungování.  

Letos konference probíhá těsně před tím, než nabude účinnosti nařízení EU o ochraně osobních údajů nazývané GDPR. I to je jedním z témat konference, která se věnuje především konkrétním nástrojům a technologiím, které tvoří technologické pozadí podnikání firem ze všech oborů. Její program tak kromě čistě vývojářských či ITPro témat nabízí například i přednášky zaměřené na efektivní správu, ochranu dat a hacking, na cloudové technologie a Microsoft Azure, či na zpracování velkých objemů dat a Business Intelligence. Mluvit se bude i o dlouhodobém a chronickém nedostatku IT odborníků, a s tím souvisejícím přetížení těch stávajících – tedy o tom, jak v IT branži nepohořet a nevyhořet.

„Konference TechEd-DevCon se stala respektovaným fórem a místem, kde se každoročně setkává odborná IT veřejnost z České republiky se špičkovými odborníky od nás i ze zahraničí. Řada IT specialistů tuto konferenci opakovaně navštěvuje už po mnoho let, a to především proto, že jim poskytne relevantní informace o novinkách diskutovaných na špičkových světových IT událostech a fórech, ale dává jim také možnost probrat své konkrétní problémy napřímo s přednášejícími odborníky i dalšími kolegy z oboru,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas. 

Letošní 16. ročník konference TechEd-DevCon se opět těší velkému zájmu a je unikátní co do velikosti i šíře záběru. Sejde se zde více než 550 IT odborníků z praxe – od vývojářů, přes databázové experty, správce IT, konzultanty až po specialisty na zabezpečení. Konference probíhá po 4 dny souběžně ve 4 sálech, je připraveno více než 75 prezentačních bloků. Mezi přednášejícími se objeví přední osobnosti IT scény jako například Ondřej Ševeček, Michal Altair Valášek, Christian Nagel, Martin Vitouš, Vladimír Mužný nebo Darina Vodrážková.
 

 

Speciály