Tip na vánoční a novoroční přání doby internetové

Také dostáváte rádi vánoční a novoroční přání? Kdo by ne. Rok se pomalu loučí, a tak je nejvyšší čas poslat známým pohlednice s vánočním či novoročním motivem. Proč to ale letos neudělat jinak – snadno, efektně, s vlastními fotografiemi a prostřednictvím internetu. Nasedněte na vlnu mileniálů a tvořte novoročenky digitálně a od srdce!  

Během vánočních svátku není v našich silách navštívit všechny členy rodiny, kamarády a známé. Je však hezké poslat jim vánoční přání a ukázat, že na své blízké i tak myslíme. Proto se před koncem roku ujala tolik populární forma přání – novoroční pohlednice. I přestože jejich označení PF (Pour Féliciter – francouzsky Pro štěstí) česky moc nezní, byl to právě Čech, kdo tento způsob poděkování vymyslel. Konkrétně hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojína, který v letech 1826 až 1843 působil jako nejvyšší purkrabí království českého.

Dnešní doba přeje moderním technologiím, a i proto rok od roku klesá procento přání posílaných klasickou cestou. Poštu využívá stále méně lidí, a místo ní raději volí elektronickou formu. Už léta se tak PF posílají formou textových zpráv, jako součást e-mailů a existují i služby, které je generují a rozesílají jako na běžícím páse. Opravdu hezké novoročenky však musí vznikat jako originál. Ruku na srdce, kdo to dokáže sám a má grafické vlohy a potřebné nástroje? Ale nezoufejte, právě se objevila zcela nová služba, se kterou krásnou novoročenku během několika minut zvládne babička, dědeček, vy, ale třeba i malé dítě. Vaše webové PF může mít internetovou adresu a vypadat třeba takto http://vanocniprani2.webnode.cz.

Služba Webnode přišla se snadným řešením. Na stránce www.webnode.cz/pf2018 provedete zdarma jednoduchou registraci, ve druhém kroku vyberete volbu, že chcete vytvořit webové stránky, a nakonec vpravo nahoře kliknete na PF 2018. Nyní si vyberete jednu ze sedmi dostupných šablon, nahrajete fotografie vás a vaší rodiny, či takové, které jste si střádali během celého roka (efektně působí přání napsané v písku či ve sněhu) a případně upravíte předem vložený text s přáním. To však není vše, co tato moderní služba nabízí. Fantazii se meze nekladou a vy se tak můžete seberealizovat. Na novoročenku totiž máte možnost přidat video, seznam předsevzetí, odpočet času do Nového roku či jednoduchý dotazník.

Jakmile budete s výsledkem spokojeni, máte hotovo. A to doslova. Webové přání bude automaticky vystaveno na internetu a dostupné všem. Získáte unikátní internetovou adresu a tu potom můžete nasdílet na Facebooku nebo poslat e-mailem svým blízkým a známým. Odpadá tak nutnost vybírat z tuctových pohledů, chodit na poštu a utrácet nesmyslné peníze za poštovné. Jestliže jste se chystali tvořit PF v nějakém grafickém programu či jste někam fotografie nahrávali, potom stahovali, to vše s neuspokojivým výsledkem, máte novou možnost. Vše je otázkou několika kliknutí a služba je navíc dostupná zdarma. Všechny informace a připravené pěkné šablony najdete na www.webnode.cz/pf2018.