Třídenní výluka metra A probíhá bez dopravních komplikací

Třídenní výluka linky A pražského metra probíhá bez dopravních komplikací, cestující využívají náhradní tramvaje a autobusy. Potřebné informace se lidé mohou dovědět na zastávkách hromadné dopravy. ČTK to řekla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Cestující od dnešního rána až do nedělní noci musí v Praze počítat s výlukou celé linky A pražského metra od stanice Dejvická až po Depo Hostivař. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje a autobusy. Výluka se má dotknout asi 50.000 cestujících.

"Vzhledem k tomu, že je prodloužený víkend a menší provoz, tak vše probíhá bez komplikací," uvedla Řehková.
 
Cestujícím poskytuje v terénu informace o náhradní dopravě 25 informátorů. První spoj vyjede zpět na trasu až v pondělí 1. října ráno. Důvodem výluky je výměna výhybek ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická.
 
Místo metra mohou cestující využít náhradní tramvajovou linkou X-A. Jezdí z Podbaby a kopíruje část linky A po Staroměstskou a dále pokračuje přes Národní a Karlovo náměstí a obsluhuje další stanice metra A Náměstí Míru a Strašnická. Změněny nebo prodlouženy jsou také trasy tramvají 5, 11, 24 a 26.
 
zdroj: ČTK