Týden seniorů, to je díky za celoživotní práci

Jablonec nad Nisou - V pondělí začal v kostele sv. Anny společným koncertem seniorského sboru Izerína a dětského pěveckého sboru Rolnička ze ZŠ Liberecká 26 již 18. ročník Týdne seniorů. Opět je připravený bohatý kulturní a společenská až do neděle 30. září. 

„Chceme takto poděkovat starší generaci za odvedený přínos společnosti a jejich rodinám,“ říká Lucie Kocourková z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého magistrátu, autorka týdenního programu. Slavnostního zahájení celého týdne určeného zejména seniorům se zúčastnil jako tradičně také primátor města Petr Beitl. Ve své řeči ocenil aktivitu jabloneckých seniorů v různých oblastech života města, vyzdvihl podporu města při různých seniorských aktivitách i spolupráci s Radou starších. „Přeji vám hodně zdraví a elánu do dalšího života a věřím, že si námi připravený program užijete,“ řekl primátor.

Hned v úterý v 10 hodin se otevře ve výstavním pavilonu Eurocentra expozice Tvořivé ruce našich seniorů aneb 100 kroků do minulosti. Slavnostní ráz dá vernisáži kapela Staropražští Pardálové, která se svým repertoárem vrací právě do doby 1. republiky. Výstava představí nejen umělecké výtvory seniorů, ale také předměty, které seniory obklopovaly v průběhu života. A od 15 budou v kině Junior vítaní příznivci zpěvačky Nadi Urbánkové, která přijede se svým klubovým pořadem. 

Na středu je připravený výlet do Jizerských hor, a to do areálu U Čápa v Příchovicích, kde je muzeum, maják, pivovar i restaurace se společným jmenovatelem – legendárním Járou Cimrmanem. Čtvrtek je ve znamení Jabloneckého řepobraní, které ve velkém sále Eurocentra pořádá Centrum sociálních služeb. „Jak již název napovídá, představí se tradiční česká plodina. Řepa léčí všechny neduhy, tak je třeba toho využít,“ připomíná Kocourková.

V pátek jsou senioři zvaní do kina Radnice na film Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos. V závěru týdne, v neděli, se pak od dvou hodin odpoledne bude ve velkém sále Eurocentra tančit. Hrát bude k tanci i zpěvu Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše. 

Program celého Týdne seniorů na www.mestojablonec.cz.