Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Ušlechtilé kočky soutěžily o titul krásy

5. 03 2012 | O tituly krásy soutěžilo v sobotu v Kongresovém centru v Praze na mezinárodní výstavě ušlechtilých koček 260 chlupatých krasavic a krasavců z Česka, Slovenska, Dánska, Polska a Rakouska. Obdiv vzbudily velkolepé mainské mývalí a britské kočky, v Česku nejčastěji chovaná plemena, líbily se siamky a perské kočky i méně často chované egyptská mau, kurilský bobtail a cornish rex. Z nově uznaných plemen zaujala něvská maškaráda.

Setkání milovníků a přátel koček a jejich chlupatých mazlíčků pokračovalo v neděli od 09:00 do 17:00 soutěží koček "s odznaky", tedy těch, které jsou zbarvené jako siamské kočky, i když jsou jiného plemene. Podmínkou byly co nejmodřejší oči a tmavé uši, tvář, nohy, ocas a světlé tělo.

Obě jednodenní výstavy připravila První organizace chovatelů koček v ČR. Poskytla prostor také pro nabídku opuštěných koček z bohnického útulku. "Uvědomujeme si, že kromě našich krásných, skvěle živených a pečlivě chovaných výstavních kočiček žijí okolo nás i kočky méně šťastné, bez domova, hladové, nemocné a strádající. Nejsou o nic horší, jen neměly tolik štěstí. Prosíme, pomozte jim, umějí být vděčné," vyzval výstavní výbor návštěvníky výstavy.

Posuzovatelé z Česka i zahraničí hodnotili soutěžní kusy, porovnávali, nakolik odpovídají ideálnímu vzhledu podle standardu plemene, a známkou ocenili celkový půvab zvířete. Nejkrásnější kočky z každé skupiny plemen postoupily do vrcholné soutěže dne Best of Best, tam se soutěžilo už bez rozdílu plemene a barvy.

První organizace chovatelů koček v ČR sdružuje chovatele koček s rodokmenem i "obyčejných" koček domácích. U nich se zájemci o chov mohou poradit, jaké zvíře si pro chov vybrat. Varianta je pořídit si opuštěné zvíře z útulku, nebo koupit zvíře od chovatele. Podle ředitelky výstavy Marie Říhové je nejlépe mít zvíře z útulku i od chovatele, aby doma byly kočky dvě a nebyly smutné, když je majitel v práci.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO