V Praze musel kvůli závadě nouzově přistát letoun Travel Service

Kvůli technické závadě muselo v neděli kolem 16:30 na ruzyňském letišti v Praze neplánovaně přistát letadlo české společnosti Travel Service mířící z Polska do Portugalska. Cestující, kterých bylo na palubě asi 180, jsou v pořádku. Češi mezi nimi nebyli. ČTK to řekla mluvčí dopravce Vlaďka Dufková. Podle ní v kabině poklesl tlak, letadlo mělo před sebou ještě dlouhou cestu, kapitán se proto raději rozhodl přistát.

Letadlo mělo přepravit polské turisty z Varšavy do portugalského města Faro. Závada si ale vynutila neplánované mezipřistání. "Nejednalo se o závadu, která by ohrožovala cestující či posádku. Kapitán se ale rozhodl v souladu s bezpečnostními předpisy přistát v Praze," uvedla Dufková. "Měli před sebou ještě dlouhý let, i to hrálo roli," dodala.

"Po přistání bylo okamžitě přistaveno náhradní letadlo, kterým cestující pokračují v cestě," sdělila mluvčí Travel Service.
 
Travel Service působí na trhu 15 let, loni přepravil celkem 3,5 milionu cestujících. Je leaderem charterového trhu v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá v Polsku. Kromě charterových letů provozuje od roku 2004 pravidelné linky pod obchodní značkou Smart Wings a od roku 2007 privátní lety - aerotaxi kategorie Business Jet.
 
zdroj: ČTK