Vláda mimo jiné projedná zavedení koncesí na obchod s lihovinami

Vláda dnes mimo jiné projedná zavedení koncesí na obchod s lihem a lihovinami. Novela zákona o živnostenském podnikání, kterou vypracovalo ministerstvo průmyslu a obchodu, reaguje na loňskou kauzu s pančovaným alkoholem, kdy metanol přimíchávaný do alkoholických nápojů připravil o život čtyři desítky lidí. 

Ministři proberou i novelu, která má změnit způsob, jakým kraje vytvářejí dlouhodobé plány pro rozvoj vodovodů a kanalizací. Namísto vytváření nových desetiletých plánů se mají tyto dokumenty od příštího roku nově průběžně aktualizovat, což má krajům a státu ušetřit 100 milionů korun i práci. 

Dále se bude kabinet zabývat návrhem novely zákona o majetku státu, podle nějž by převod nemovitostí vlastněných státem do soukromých rukou již neměl podléhat schvalování ministerstvem financí. Zároveň s tím by ale úřad měl mít větší pravomoci při kontrole s nakládáním státního majetku. 
    
Na stole bude mít vláda také návrh vládního usnesení ohledně návrhu aktualizovaného harmonogramu přípravy a výstavby dálnice D47 či zprávu o činnosti Národní koordinační skupiny pro zavedení eura v ČR za rok 2012. 
 
zdroj: ČTK