Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Provoz rodinného centra Benjamin nabízejícího aktivity pro rodiny s dětmi

19. 09 2010 | Založení klubu Benjamin se váže k roku 1997. Na začátku byla myšlenka vytvořit centrum, které by nabízelo volnočasový, celodenní program pro celou rodinu. Klub se zabydlel v Praze na Jižním Městě a podařilo se mu vytvořit takovou nabídku služeb, která brzy přilákala děti s rodiči nejen z této oblasti.

Založení klubu Benjamin se váže k roku 1997. Na začátku byla myšlenka vytvořit centrum, které by nabízelo volnočasový, celodenní program pro celou rodinu. Klub se zabydlel v Praze na Jižním Městě a podařilo se mu vytvořit takovou nabídku služeb, která brzy přilákala děti s rodiči nejen z této oblasti.

V roce 1998 došlo k našemu přechodu pod ochranná křídla občanského sdružení Futurum, ve kterém jsme se zapojili do aktivit Centra rané péče pro děti se speciálními potřebami. To poskytovalo rodinám s dětmi odborné služby jako např. krizovou intervenci, psychoterapii i poradenství v nejrůznějších oblastech života malých dětí (od 0 do 6 let).

Program Benjaminu se zaměřuje na doplňkové služby, které mají za úkol vyplnění volného času rodin s dětmi a integraci dětí problémových či handicapovaných v rámci cvičení rodičů s dětmi, psychorelaxačních cvičení pro děti s LMD, zdravotního cvičení, pohybové výchovy, dětského aerobiku, aktivních víkendů s odbornými přednáškami, ozdravných integračních pobytů nebo dětských dnů.

V současné době využívá služeb cca 250 klientů. Centrum spolupracuje se Sociálním odborem MÚ Praha 11, Azylovým domem pro matky s dětmi v krizových situacích, mateřskými školkami, jeslemi a odborným lékaři v Praze 4.

Jsme velmi rádi, že si k nám našlo cestu tolik rodin a odměnou je nám dětský úsměv i pláč dětí, kterým se od nás nechce.

http://www.benjamin.webpark.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO