Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Divadlo, které vás zbaví blbé nálady

5. 05 2010 | Divadelní společnost Jana Hrušínského svým vznikem navazuje na dlouholetou rodinnou tradici, jejíž kořeny sahají až do poloviny devatenáctého století. Prvním držitelem divadelní koncese v rodině byl v roce 1883 pan Ondřej Červíček. Rudolf Hrušínský st. pak proslavil hereckou tradici ve XX. století. V roce 2002 se Jan Hrušínský vrací k rodinným kořenům založením vlastní divadelní společnosti.


Divadlo na Jezerce, profesionální činoherní divadlo repertoárového typu.

Historie:
Divadelní společnost Jana Hrušínského svým vznikem navazuje na dlouholetou rodinnou tradici, jejíž kořeny sahají až do poloviny devatenáctého století. Prvním držitelem divadelní koncese v rodině byl v roce 1883 pan Ondřej Červíček. Rudolf Hrušínský st. pak proslavil hereckou tradici ve XX. století. V roce 2002 se Jan Hrušínský vrací k rodinným kořenům založením vlastní divadelní společnosti.

Současnost:
Velkorysou investicí Městské části Prahy 4, byla rekonstruována klasicistní budova v parku Jezerka v krásné a moderní, příjemné divadlo.

Na základě vítězství ve výběrovém řízení získal areál NA JEZERCE do dlouhodobého pronájmu Jan Hrušínský se svojí Divadelní společností.

Divadlo Na Jezerce, má pohodlný, bezbariérový, klimatizovaný sál pro 205 diváků (a 28 přístavků), reprezentativní prostory pro návštěvníky, vlastní parkoviště a restauraci vhodnou pro setkávání s vašimi hosty, klienty i přáteli. Zážitek kulturní, lze spojit i s příjemným posezením a debatou nad sklenkou dobrého vína či piva.

Divadlo si získalo poměrně rychle přízeň diváků – za prvních pět sezón Jezerku navštívilo na 236 000 diváků a dalších více než 120 000 návštěvníků vidělo ve stejném období naše představení na zájezdech po celé republice, na Slovensku a v Rakousku. DNJ se těší pozornosti médií, scházejí se zde osobnosti kulturního i veřejného života. V únoru 2006 poctil Divadlo Na Jezerce svou návštěvou prezident ČR, pan Václav Klaus s chotí, v květnu 2007 pan Václav Havel s chotí, pravidelně jej navštěvuje předseda vlády ČR, Jan Fischer s chotí. Představení DNJ si oblíbila celá řada úspěšných firem, které si u nás stále častěji zadávají celá představení, na která zvou své významné hosty, klienty či zaměstnance.

Umělecké zaměření divadla:
V Divadle Na Jezerce se scházejí ti, kteří hledají dobrou náladu, ale také neztratili chuť přemýšlet. Vyvážený repertoár nabízí kvalitní komedie, ale i strhující a přitom zábavná dramata, plná situací, které všichni tak dobře známe z vlastního života. Mezi nejúspěšnější tituly se řadí MUSÍME SI POMÁHAT, CHARLEYOVA TETA, KUMŠT, PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ, MANDRAGORA, ŽENITBA, PETROLEJOVÉ LAMPY a řada dalších inscenací, které se vyznačují prvotřídními hereckými výkony.

Více informací najdete na nových stránkách www.divadlonajezerce.cz

Divadlo Na Jezerce, Na Jezerce 1451, Praha 4 - Nusle

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO