Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Jižní věž chrámu sv. Víta

16. 03 2011 | Vydejte se za nevšedním výhledem na Jižní věž chrámu sv. Víta na Pražském Hradě, která je opět přístupná. Věž je nejvyšší věží chrámu a její výška dosahuje téměř 100 metrů. Připravte se však na náročný výstup, za výhledem budete muset překonat skoro 300 schodů.

Se stavbou věže začal Petr Parléř roku 1396 a po jeho smrti pak ve stavbě pokračovali jeho synové. Při velkém požáru Pražského hradu roku 1541 se zvony utrhly z prohořelých trámů věže a poškodili tak její konstrukci. Opravu pak provedl a do dnešního stavu věž dostavěl architekt Bonifác Wohlmut.

Věž zdobí hodiny přestavěné v 17. století hodinářem Petrem Neumannem. Největší zvon v Čechách, Zikmund, je dílem Tomáše Jaroše z Brna, který jej zhotovil v roce 1549 a vyzdobil plastickými portréty Ferdinanda I. a Anny Jagellonské.Na vyhlídkový renesanční ochoz vede pravotočivé kamenné schodiště s 287 schody, ze kterých mohou lidé nahlédnout do zvonových komor katedrály.

Ochoz ve výšce 56 metrů nabízí úchvatný výhled na jednotlivá nádvoří Hradu, Karlův most a vlastně celou Prahu. Za vstup na věž, která je otevřena denně od 9.00 do 16.30, zaplatíte 100 korun.

www.hrad.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO