Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nádvoří Chodovské tvrze rozezní dáma s uhrančivým hlasem

17. 06 2010 | Ve středu 23. června v 19:00 hodin vystoupí na starobylém nádvoří Chodovské tvrze Irena Budweiserová v doprovodu kapely Fade In.

Pro příznivce kvalitní hudby, ale také atmosféry letních jazzových a folkových festivalů je na nádvoří Chodovské tvrze připravena možnost okusit jejich malou „předzvěst“ ještě před začátkem prázdnin a navíc v Praze. Poslední červnovou středu bude starobylé nádvoří na pražském Chodově patřit soulovému hlasu Ireny Budweiserové, která zde zazpívá sólově v doprovodu kapely Fade In. Jedná se o jediný sólový koncert Ireny Budweiserové, který se v letních měsících bude v Praze konat.

Irena Budweiserová je bezesporu jednou z nejvýznamnějších českých zpěvaček působících mimo sféru poprocku a showbusinessu. Přestože se proslavila především se skupinou Spirituál kvintet, se kterou hraje od roku 1980 s krátkou přestávkou dodnes, věnovala se od konce 80. let také samostatné kariéře. Vydala sedm sólových alb různých hudebních stylů a žánrů -  jazz, soul, tradicionály, spirituály, či gospely, jejichž pojetí je však striktně odlišné od interpretace, kterou využívá při práci se svým „mateřským“ Spiritual kvintetem. Irena Budweiserová bývá řazena mezi zpěvačky, které jsou schopny barvou svého hlasu vyprávět příběhy, sdělovat vnitřní pocity a postoje. Nenechá se uvěznit do žánrové škatulky, přistupuje k hudebnímu materiálu, ať už převzatému či autorskému, objevně a bez předsudků a podrobuje ho široké škále svých hlasových možností. Vzniká tak často originální hudební tvar, který sice z konkrétního žánru vychází, ale neupadá v něm do letitého klišé. Hudební redaktor Ladislav Tajovský ji charakterizuje jako zpěvačku „s hlasem, který jí dává možnost střídat žánry, polohy a styly, kdy si zamane.“

 

Další, již tradiční letní akcí na Jižním Městě, je červencový festival Tóny Chodovské tvrze. Pod dramaturgickým a hráčským vedením houslisty Jaroslava Svěceného se letos od 21. do 28. července koná šest festivalových koncertů nejen klasické hudby již v sedmém ročníku.

Vstupenky v ceně 190,- / 140,- Kč lze zakoupit v pokladně Chodovské tvrze, nebo online na  www.chodovskatvrz.cz. V případě špatného počasí je pro koncert připravena i tzv. „mokrá varianta“.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO