Pí-centrum Praha aneb o pí-vodě (zásaditá voda) a nejen o ní

Dovolte nám představit prodejnu zdravé výživy v Praze 11, u Chodovské tvrze, www.piwater.cz. Tato prodejna je následníkem Pí-centra Jemný svět, které bylo 13 let na Vinohradech. Prodejna je otevřena  za účelem výroby a stáčení pí-vody pro širokou veřejnost a pro prodej některých produktů pro zdravou výživu. Každý příchozí si zde může na počkání nechat stočit pí-vodu do své, nebo zde zakoupené nádoby.

 Je zajištěna i doprava naplněných nádob do domácností nebo i do firem. 
 
Prodejna disponuje stáčecí linkou, vybavenou originálním přístrojem na výrobu pí-vody jihokorejské firmy Wonyong, typ TARAMA  PI 605. Tato linka byla schválena pro úpravu pitné vody a je provozována podle platné legislativy a kontrolována průběžnými kontrolami ČZPI. Pí-voda se zde vyrábí úpravou z pražské vodovodní vody, která patří podle testů k nejlepším vodovodním vodám v ČR a předčí 90% prodávaných balených vod. Přesto jsou před přístrojem zařazeny vysoce kvalitní mechanické  a uhlíkové předfiltry firmy Rainfresh, které zbavují vodu mj.chloru, hormonů a mechanických nečistot z vodovodního potrubí, ale minerální látky zůstávají zachovány. Vyčištěná voda vstupuje do přístroje Tarama PI 605, kde se průchodem přes několik unikátních materiálů přeměňuje na pí-vodu. Pro zajištění mikrobiologické stability prochází výstupní voda ještě výkonnou UV lampou. Výsledkem je lehce zásaditá (pH 7,2), velmi chutná a kvalitní voda na trvalé pití a vaření. Linka je v prodejně instalována tak, že každý zákazník vidí, kudy voda prochází a co se s ní děje.
 
Když se řekne pí-voda
 
Na tomto místě by bylo vhodné v krátkosti zopakovat, co to je pí-voda. Předesílám, že zde hovoříme o originální pí-vodě, podle japonské definice z r. 1964. Jedná se o způsob úpravy vody, který má starobylé kořeny a dodnes probíhá výjimečně i v přírodě. Název pí-voda nebyl patentován, tak se u nás za pí-vodu vydávají i jiným způsobem upravené vody. V učebnicích anorganické chemie (Klikorka a kol. z r. 1984) se dozvíme, že molekuly vody ve vodě neplavou náhodně, ale dá se vysledovat přesná zákonitost jejich shlukování. U běžné vody se jedná převážně o šesti molekulové útvary, podobné dvou pyramidám, základnami k sobě. Tyto“bipyramidy“ se dále spojují do obrovských shluků (clusterů), které se rychle obměňují. Nejmenší možný počet molekul vody v základním shluku je ale tři, což vyplývá z vlastností vodíkových vazeb molekul vody. V pí-přístroji dojde k přeskupení molekul základního shluku na nejmenší možný stav, tedy po třech. Toto tvrzení bylo ověřeno několika způsoby, např. magnetickou rezonancí nebo TEM. Shluky ve vodě se podrobněji zabývají např. práce fyziků L. Reye (Švýcarsko), nebo R.Visocekase (Francie). Práce těchto vědců vysvětlují způsob, jakým dochází k ukládání informací ve vodě. Převedením vody do tří molekulových shluků dojde mj. k „vymazání“ vnesených informací. Proto je pí-voda mj. ideálním nosičem pro homeopatické léky, neboť je neovlivňuje náhodnými vlastními informacemi. Voda s třímolekulovými základními shluky je též mimořádně odolná následnému dalšímu vnášení informací, což je velká výhoda při delším skladování.
 
Tři molekuly v základním shluku obsahuje např. voda v mateřské plodové vodě. Plodová voda je jediná tekutina, ve které dodnes vzniká život. Proto lze snadno uvěřit tvrzení léčitelů, kteří posuzovali originální pí-vodu, že voda podobné či shodné struktury, tedy pí-voda, má naprosto bezkonkurenční pozitivní vliv na živé organizmy. Originální pí-voda se využívá již léta také k výrobě  autovakcín (Paracelsium Praha), neboť v porovnání s obyčejnou vodou je pí-voda ideální nosič. U pí-vody je vstřebatelnost těchto vakcín o dvě třetiny rychlejší oproti běžné vodě.
 
Pí-voda je v ČR známa řadu let a kdo ji začal pravidelně pít, často u ní zůstane, třeba jen pro její vynikající chuť. Existují také sestavy pro výrobu pí-vody pro domácnosti, které pí-vodu zajistí vždy čerstvou a téměř v neomezeném množství. Zajděte pro více informací do Ledvinovy ul. č.1716/16 u Chodovské tvrze, nebo navštivte web: www.piwater.cz
 

Čtěte více