Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Trénink Zemanek s profesionály

9. 03 2011 | V pondělí 7. března byl pro hráčky jihoměstského týmu Zemanky Praha připraven speciální trénink. Vzhledem k tomu, že hlavní trenér pan ing. Jindřich Zeman byl bohužel nemocný a jeho asistentka a manželka v jedné osobě Zdeňka Zemanová se připravuje se svým týmem na MS odrostenek, musel se tréninku ujmout někdo z rodičů, aby hráčky nevypadly z tréninkového tempa.

A protože Zemanky mají v týmu několik rodičů i prarodičů s basketbalovou minulostí, nebyl zas takový problém kvalitní trénink zajistit. Tentokrát se tréninku ujal dědeček naší reprezentantky Kateřiny Elhotové pan Elhota, který v mládí také hrával basketbal a jeho nejmladší vnučka působí v týmu Zemanek. Ten si ale pro Zemanky připravil VELKÉ, a to doslova, překvapení.

Nejprve proběhla pod jeho vedením asi patnáctiminutová rozcvička, když se náhle v tělocvičně Modré školy na Praze 11 objevily našim děvčatům známé tváře z profibasketbalu. Byly jimi tři ostřílené hráčky pražského extraligového týmu ZVVZ USK Praha Delisha Milton-Jones, Kateřina Bartoňová a Lindsay Whalen, která se v dresu USA střetla v loňském finále MS v Karlových Varech s výběrem České republiky.

Na začátku se mladým basketbalistkám hráčky USK Praha představily a pak už si je vzaly „do parády“. Nejprve se věnovaly obranné fázi, a to jak proti hráčce s míčem, tak i bez balonu. Zkušené hráčky našim mladým nadějím vysvětlovaly, na co si mají v obraně dávat pozor a jak obrannou činnost nejlépe zvládnout. Pak už přišla na řadu i praktická ukázka, jak takový trénink bránění vypadá. A děvčata si s nadšením a velkým zápalem všechno vyzkoušela.

Následně se pustily do tréninku střelby na koš. Zemanky se rozdělily do dvou skupin a každá skupina házela na koš na své polovině hřiště, přičemž jim jejich vzory dávaly cenné rady, jak mají při postupu na koš správně koordinovat pohyb. Ne, že by jim tyto informace nesdělil již dávno trenér Zeman – naopak, snaží se jim to vštípit na každém tréninku. Ale když to holky slyší i od takových hvězd, jakými hráčky USK Praha jistě jsou, tak to tak asi opravdu bude a není pochyb o tom, že se budou snažit trenérovy pokyny plnit zodpovědněji. Však také když Delisha Milton-Jones mladým hráčkám něco vysvětlovala, bylo v tělocvicně ticho jak v kostele, že byste i pověstný špendlík slyšeli dopadnout na palubovku. Na závěr pondělního tréninku Zemanky svým vzorům předvedly, jak válí při hře. Rozdělené do dvou družstev se snažily před VIP návštěvou vytáhnout a dostat ze sebe to nejlepší, jako by snad šlo o zlatou medaili v Národním finále, kam ostatně tuto trofej pojedou Zemanky obhajovat na konci května. Za každou povedenou akci byla děvčata odměněna potleskem i souhlasným „Yes, that´s great!“ .

Po miniutkání se kolem velkých hráček vytvořil chumel těch malých, které si chtěly na památku tohoto výjimečného tréninku odnést jejich podpisy v památníku a udělat si s nimi pár fotografi í. Na poslední čtvrthodinku tréninku se dostavil i zotavující se trenér a s basketbalistkami USK prohodil pár slov. Všichni si pak udělali společnou fotografii. Několik jich přikládáme i pro naše čtenáře. Věříme, že pro Zemanky to byl velmi motivující a přínosný trénink a hráčkám USK patří velký dík, že si ve svém osobním volnu, kterého při dvoufázovém tréninku a zápasovém vytížení mnoho nemají, udělaly na Zemanky čas. Naštěstí jim toto pondělí ta druhá fáze odpadla.

www.praha11.cz

Diskuse

Čtěte více

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO