Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Akce Čisté Jižní Město

1. 04 2011 | Jarní úklid je součástí aktivit všech měst i městských částí. Městská část Praha 11 se ale v tomto roce rozhodla pro intenzivnější aktivity, kampaň i koordinaci všech, kteří se úklidu a zvelebení Jižního Města po zimě mohou zúčastnit.

„Do úklidu Jižního Města se zapojí úřad městské části, společnost Jihoměstská majetková, mateřské a základní školy, strážníci městské policie se zaměří zejména na kontrolu pískovišť, zda se na nich nenacházejí použité injekční stříkačky. Pomoc s úklidem nám také přislíbili jihoměstští hasiči a kluby seniorů,“ říká na úvod starosta Dalibor Mlejnský.

Všechny dubnové akce bude doprovázet informační kampaň v časopise Klíč, na webových stránkách městské části Praha 11, na plakátech a informačních nosičích po celém Jižním Městě.

„Součástí našich aktivit bude také velký Jarní úklid 11. dubna, do kterého se vedle škol, školek, hasičů, policistů, seniorů zapojíme také my s kolegy,“ říká místostarostka jedenácté městské části Eva Štampachová.

A jaké další informace se obyvatelé Jižního Města v rámci kampaně Čisté Jižní Město dovědí? Například informace o tom, kam s jednotlivými druhy vytříděného komunálního odpadu, jak naložit s objemným odpadem, bioodpadem, jak fungují sběrné dvory a že existuje například služba objednávkového odvozu stavebního odpadu. „Znovu také zopakujeme informace o tom, že v budovách městské části jsou umístěny sběrné nádoby na drobná elektrozařízení, či všechny informace pro pejskaře týkající se právě úklidu a hygieny. Zkrátka vše o úklidu a čistotě na Jižním Městě, od A až do Z,“ dodává Štampachová.

Zásadním „hráčem na poli úklidu“ Prahy 11 je společnost Jihoměstská majetková. Jejím prostřednictvím například městská část umožňuje obyvatelům Jižního Města zdarma odevzdávat bioodpad na sběrném místě. Tato společnost také provádí úklid a údržbu komunikací, psích exkrementů, čistí nelegální reklamní plochy apod. Mimo jiné také provozuje linku čistoty 800 113 336, na kterou lidé z Jižního Města mohou volat svoje podněty a připomínky k úklidu…

Podrobné informace k celé akci najdete od 31. 1. na webových stránkách městské části Praha 11 www.praha11.cz .
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO