Pracovníci České televize a Českého rozhlasu v pondělí vstoupili do stávky. Veřejnoprávní média tak reagují na vládou schválený návrh zákona, který by od ledna zrušil koncesionářské poplatky. Peníze mají televize i rozhlas dostávat ze státního rozpočtu. Stávka se projevuje i ve vysílání, některé pořady začínají se zpožděním. Na stávku reagoval ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé), který ji respektuje a chápe ji jako nesouhlas s tím, kolik mají média dostávat z rozpočtu.