5 tipů, jak chytře ušetřit při nákupu domácích spotřebičů a elektroniky

Zařizujete si nový byt? Chcete za vysvědčení pořídit svým dětem nejnovější mobilní telefon? Nebo jen potřebujete domů koupit nový mixér do kuchyně, ale máte zrovna před výplatou nebo vám již nezbyl dostatek financí na účtu? Máme pro vás pět chytrých tipů, jak si levně nebo dokonce zadarmo pořídit domácí spotřebiče či elektroniku.  

1.    Sledujte srovnávače cen

V dnešní době internetu není nic jednoduššího než si projet internetové srovnávačce. Na portálech typu Heureka.cz nebo Zbozi.cz najdete během pár minut tu nejvýhodnější nabídku na požadovaný produkt. Můžete takto ušetřit i tisíce korun. A také si pročíst recenze uživatelů na vybraný výrobek, stejně tak na prodejce. Pozor ale na podezřele levné nabídky, může se jednat o neseriózního prodejce. Zde se určitě vyplatí pročíst reference na daném portálu i jinde na internetu.

2.    Repasované zboží jako nové za nižší cenu 

Chcete svým dětem pořídit MacBook nebo poslední iPhone, ale na nové kousky nemáte dostatek financí a pochybných internetových bazarů se bojíte? Zkuste si přímo u výrobce koupit tzv. „refurbished“ neboli repasované zboží - to bylo z nějakého důvodu vráceno výrobci, který ho opravil (takže je plně funkční a bez závad), nemůže ho ale již prodávat za plnou cenu. Například na stránkách Apple jde ušetřit až 20 % z původní ceny při nákupu repasovaných výrobků. Vše je samozřejmě i se zárukou jako u klasického zboží, což v bazarech není. Repasované výrobky nabízí například i Alza.cz či Datart.cz. 

3.    Vsaďte na starší generaci

Pokud sháníte mobilní telefon, televizi nebo počítač, tak vás občas mohou zaskočit ceny nových modelů. Nepotřebujete-li mít doma ten nejnovější, který bude stejně, ještě než ho vybalíte z originálního obalu, již „technicky zastaralý“, zkuste volit model rok či dva starý, na kterém můžete ušetřit i tisíce. Většinou mají stejnou funkčnost jako nejnovější kousky. Ty jsou vylepšené o aplikace či vychytávky, které stejně často nebudete ani potřebovat. Navíc pokud na trh přichází nový model určité elektroniky, tak se online obchody či výrobci snaží starší přístroje rychle prodat za příznivé ceny, aby si udělali místo pro nové zboží.

4.    Nebojte se slevových kupónů

Slevové kupóny se nevyužívají pouze v kamenných obchodech, můžete je využít i online. Stačí sledovat ty správné weby a často můžete vychytat slevu na jinak drahou elektroniku i další zboží. Můžete zde kromě slev najít i kupony na dopravu zdarma apod. Zkuste se podívat například na vasekupony.cz nebo kuponer.cz.

5.    Vyhrajte v on-line hře 

Kvalitní a drahé spotřebiče do domácnosti nebo elektroniku můžete získat také zcela zdarma. Zkuste Rondo.cz – jedná se o novou online hru, díky které lze získat mnoho hodnotných cen velmi jednoduchou cestou. Stačí si u vybraných prodejců jako je Kasa.cz, Dobrá miska, Sparkys, HM hračky a další pořídit běžný nákup, za který obdržíte určitý počet bodů – tzv. Rondonů. S těmi pak můžete ve hře na Rondo.cz vyhrát zajímavé ceny, například nejnovější chytré telefony, tablety, domácí LCD televizory, čtečky knih, kávovary a další. Jedná se o zcela nový portál, proto zde každý nově příchozí až do konce léta obdrží automaticky 500 Rondonů zdarma, takže není nutné realizovat předtím nákup jinde.