Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Blokové čištění od 8 hodin

31. 10 2011 | Technická správa komunikací hl. města Prahy změní od příštího roku režim blokového čištění. To bude ve všech městských částech začínat od 8 hodin ráno. Dosud úklid komunikací, až na výjimky, startoval v 7 hodin. Zároveň se konec úklidu posune na třetí hodinu odpolední.

„Reagovali jsme na podněty z městských částí, jejichž obyvatelé apelovali na posun začátku úklidu. Životní styl Pražanů se mění, do práce část z nich odjíždí později, a proto nebyl důvod tomuto požadavku nevyhovět,“ vysvětlil 1. náměstek primátora Karel Březina. „Kvůli změně legislativy také již neprovádíme plošné odtahy. Tím tak odpadla komplikace v podobě častého uvíznutí odtahových vozů v ranní dopravní špičce, což byla také jeden z důvodů pro start čištění již v sedm hodin,“ doplnil Luděk Dostál, ředitel TSK.
 
Možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK info. Je to bezplatná služba. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvolené ulici či ulicích vždy týden a jeden den před samotným čištěním. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info na přímo na hlavní stránce společnosti http://www.tsk-praha.cz/. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací. Za zasílání informací uživatelé nic neplatí.
 
Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě můžete najít na http://www.tsk-praha.cz/ v odkazu „Čištění komunikací“. Uživatel si zadá buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat. Data z webu však mají pouze informativní charakter, směrodatné je značení přímo v ulicích. Tam se značka zákaz zastavení s příslušným datem a časovým úsekem objeví sedm dní před plánovaným čištěním.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO