Bookmakeři tipují, že se Sobotka v čele ČSSD udrží

Šéfem ČSSD podle bookmakerů zůstane i po plánovaném mimořádném sjezdu strany nynější předseda Bohuslav Sobotka, kterému před volbami více věřili i sázející. Naopak ambice jeho stranického oponenta Michala Haška zůstanou nenaplněné. 

Zatím jedinou sázkovou kanceláří, která aktuálně nabízí možnost vsadit si na další vývoj u sociálních demokratů a tím i na celé české politické scéně, je Chance. Konkurenční Tipsport i Fortuna však na přípravě nových kurzů pracují a plánují je spustit ještě dnes. 
    
"Bookmakeři Chance už přemýšlejí, kdo získá po sjezdu ČSSD post předsedy strany. O trochu více věří dosavadnímu předsedovi Sobotkovi (kurz 1,8:1), kterému vyjádřilo podporu velké množství občanů i politiků. Druhým kandidátem je Michal Hašek s kurzem 2:1," uvedla mediální zástupkyně Chance Dana Šulcová. Zájemci si mohou vsadit i na to, zda v čele sociálních demokratů stane Václav Klaus. 
    
Další ze Sobotkových oponentů, Jeroným Tejc (6:1) či Zdeněk Škromach (10:1), mají podle bookmakerů ještě nižší šance. Mimo hru prý není ani návrat Vladimíra Špidly, na který lze vsadit v kurzu 30:1. "Už jen v teoretické rovině můžeme uvažovat například o Václavu Klausovi (400:1), kterého by prezident Miloš Zeman jistě viděl rád jako politického partnera. Ač (zatím) není členem ČSSD, má i tak na post předsedy o maličko větší šanci nežli Stanislav Gross (500:1)," dodala Šulcová. 
    
Vypsat kurzy na další vývoj na české politické scéně plánuje ještě během dneška Tipsport. "Nejpozději odpoledne vypíšeme nové kurzy na dění na polické scéně, včetně možnosti nových předčasných voleb," informoval mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. 
    
Fortuna měla před volbami v nabídce sázku na budoucího premiéra. "Před volbami jsme to uzavírali společně s ostatními volebními příležitostmi. Kurz na Sobotku byl 1,3:1, na Haška 3:1 a na Andreje Babiše 4:1. Drtivá většina sázejících favorizovala Sobotku, mířilo na něj přes 90 procent sázek," řekl ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain. 
    
Češi na předčasné parlamentní volby prosázeli celkem zhruba 30 milionů korun, zájem tak byl výrazně nižší, než na lednové prezidentské volby. Nejvíce se sázelo na to, zda se konkrétní strana dostane do parlamentu či kdo z vybrané dvojice stran uspěje více.
 
zdroj: ČTK