Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Bruslení na ledě v Praze

19. 12 2011 | Hledáte finančně nenáročný zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí a dá se provozovat přímo v metropoli? Pak zkuste lední bruslení - Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení na venku i na střeše

V centru Prahy si zabruslíte na oblíbeném Ovocném trhu. Ledová plocha je otevřena veřejnosti denně od 10 do 22 hodin. Kluziště bude v provozu až do 31. ledna a navíc vás zde čeká řada kulturních akcí, které probíhají převážně o víkendech. Vstupné na led je zdarma, k dispozici je zde také půjčovna bruslí.

K dalším známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno v sobotu, a to od 12 do 21 hodin.

Neobvyklým zážitkem bude bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa. Vstupné se zde neplatí a brusle si můžete půjčit přímo na kluzišti. Pro děti je tu navíc připravena škola bruslení pro děti s profesionálním trenérem. Na střeše Galerie si zabruslíte každý den od 15 do 18:30 hodin, o víkendech již od 13 hodin. V pátek a v sobotu se tu koná večerní bruslení od 19:30 do 22 hodin.

Ve sportovním areálu Gutovka je všem bruslařům k dispozici 400 m2 upravené ledové plochy, kde je možné bruslit klasickým způsobem nebo si vyzkoušet lední hokej, a to i ve večerních hodinách, kdy je prostor osvětlen. Otevřeno je zde obvykle od 10 do 17.30 hod., za vstup zaplatíte 60 Kč. K dispozici je zde půjčovna bruslí.

Vršovická vodárna, která sídlí v Braníku, se už před lety proměnila v centrum dětských her. Letos vzniklo na dvoře vodárny umělé veřejné kluziště o rozměrech 5 x 10 metrů, které je vyrobeno ze speciálního materiálu, po kterém brusle jezdí jako po skutečném ledu. Vyrazit sem můžete každý den od 9 do 20 hodin. Za vstup na plochu zaplatíte 50 Kč.

Za ledovou plochou na stadion

V Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. V sobotu je možné bruslit až do 22 hodin. Na stadionu nechybí půjčovna a brusírna bruslí. Za vstup na led zaplatíte 80 Kč.

Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 13 do 15 a v neděli od 12:30 do 14:30 hodin. Vstupné činí 60 Kč. ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 50 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:15 do 19:15 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu od 10:00 do 13:00 hod. a v neděli od 10:00 do 12:00 hod.

Pro úplnost dodáváme, že oblíbený zimní stadion na Štvanici byl bohužel v květnu 2011 z nařízení Magistrátu hlavního města Prahy zbourán.

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO