Čtyři lidé zemřeli po střetu s vlaky

Po střetu s vlaky zemřeli během pátku čtyři lidé. Poslední neštěstí se stalo u stanice Nymburk hlavní nádraží, kde vlaky téměř 5,5 hodiny jezdily po jedné koleji. "Rychlík Praha - Hradec Králové srazil v 18:08 osobu v místě odbočky na Babín v místech, kde neměla co dělat," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Filip Drápal. Provoz v obou traťových kolejích v úseku Nymburk hl.n. - Poděbrady byl podle webových stránek Českých drah obnoven ve 23:21.

Již ráno v 7:25 srazil vlak na Novojičínsku šestatřicetiletého muže ze Studénky, který na místě zemřel. Souprava zastavila až po 200 metrech, šlo zřejmě o nešťastnou náhodu nebo sebevraždu.

Další střet následoval ve 14:39 ve Starých Splavech na Českolipsku, kdy rychlík z Rumburka do Kolína srazil ženu v místech mimo nádraží. Podle informací ze záchranné služby se neštěstí stalo zhruba 300 metrů před železniční zastávkou.
 
A v 15:33 na trati mezi Zámrskem a Chocní na Orlickoústecku srazil vlak dalšího člověka, který střet také nepřežil. Provoz na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou musel být přerušen, plně obnoven byl v 18:35. Podle informací z Drážní inspekce oběť nehody podlezla stažené závory, mohlo se však také jednat i o sebevraždu.
 
Přesné příčiny všech čtyřech neštěstí se vyšetřují.
 
zdroj: ČTK