Dětská hřiště budou otevřena o dvě hodiny déle

Na četné žádosti návštěvníků areálů dětských hřišť se městská část Praha 4 rozhodla prodloužit jejich otevírací dobu až do 19 hodin.Ojedinělý a nejpřehlednější portál dětských hřišť najdete na adrese: detskahriste.praha4.cz. "Praha 4 má 120 hřišť, což je nejvíce v Praze. Často na radnici přicházely dotazy maminek, které chtěly vědět, jaká hřiště jsou nejblíže jejich bydlišti, jaké jsou tam podmínky provozu a jak se tam dostanou, proto jsme přišli s tímto nápadem. Chceme rodinám s dětmi zajistit kompletní servis,“ říká starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Ojedinělý a nejpřehlednější portál dětských hřišť najdete na adrese: detskahriste.praha4.cz. "Praha 4 má 120 hřišť, což je nejvíce v Praze. Často na radnici přicházely dotazy maminek, které chtěly vědět, jaká hřiště jsou nejblíže jejich bydlišti, jaké jsou tam podmínky provozu a jak se tam dostanou, proto jsme přišli s tímto nápadem. Chceme rodinám s dětmi zajistit kompletní servis,“ říká starosta Prahy 4 Pavel Horálek. 

Na stránkách najdou rodiče a jejich děti kompletní mapu všech hřišť a sportovišť. U každého hřiště samostatně pak zájemci zjistí, jaká je provozní doba, jestli má hřiště svého správce, jak se na místo dostanou hromadnou dopravou. Rodiče mohou vyhledávat hřiště podle věkové kategorie jejich dětí nebo zadat svoji adresu a portál vyhledá hřiště podle vzdálenosti na kilometry. Na fotografiích, u velkých hřišť pak dokonce na videozáznamu, si děti mohou prohlédnout, jaké herní prvky na místě jsou.