Druhá etapa projektu Ranta Barrandov od YIT zkolaudována

Společnost YIT úspěšně zkolaudovala druhou etapu developerského projektu Ranta Barrandov čítající 118 bytových jednotek s balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Všechny již našly nové majitele, které přivítají na jaře příštího roku. 

Celkem 4 domy druhé fáze projektu Ranta Barrandov obsahují 118 bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. Samozřejmostí je balkon, terasa či předzahrádka. Nedílnou součástí areálu se staly také sklepy, garáže ve dvoupodlažním suterénu, kočárkárna, místnost pro umytí kol nebo psů a zelený vnitroblok. O rozšíření služeb v okolí se postará pět komerčních prostorů v přízemí domů, kde mohou vzniknout drobné obchody a služby. „O rezidenční projekt Ranta Barrandov byl i s ohledem na oblíbenou lokalitu s výbornou dopravní dostupností a širokou občanskou vybaveností velký zájem. Všechny byty se tak velmi rychle prodaly,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „V Praze nadále i přes vysoké ceny nemovitostí a zvyšující se úroky sazeb u hypoték panuje obrovská poptávka po moderním bydlení. I proto jsme nedávno spustili prodej nového projektu Vesi Hostivař, který vznikne na brownfieldu bývalé pily v Praze 15. Z celkem 208 jednotek apartmánového typu jsme jich v první vlně nabídli ke koupi sto, přičemž 50 % je už rezervováno.“

V komplexu Ranta Barrandov ve Wassermannově ulici postupně vyrostlo v osmi čtyř- až osmipodlažních domech 259 nízkoenergetických bytů ve finském stylu. Již ve standardu projekt zahrnoval prvky tzv. smart home pro snadné ovládání vzduchotechniky a vytápění, a to i na dálku.