Hledá se pachatel znásilnění mladistvé dívky

Pražská policie hledá pachatele znásilnění mladistvé dívky a také důležitého svědka činu, má podobizny obou mužů. Dívku napadl neznámý muž v pátek 6. července kolem 15:30 v parku na Praze 10, u zastávky autobusu Myšlínská poblíž ulice Rabakovská. Na webu policie o tom informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Dívka se vracela z nákupního centra u metra Skalka, jela domů autobusem číslo 111. "Když chtěla přestoupit na zastávce Kablo, neznámý muž do ní zezadu strčil a začal ji táhnout do křoví v přilehlém parku. Tam pak dívku znásilnil," uvedla Rösslerová.

Násilníkovi je podle zjištění policie asi 30 let, je přibližně 165 centimetrů vysoký a má krátké tmavě hnědé vlasy. Hovořil česky s ukrajinským přízvukem. V době činu byl oblečený do zeleného trika bez rukávů a světle modrých džínů.
 
Po znásilnění utekl pachatel směrem k silnici. Napadená dívka pak začala křičet o pomoc. "Všiml si jí muž, který si ji ale kupodivu pouze prohlédl, a sdělil jí, ať si zavolá policii," řekla policejní mluvčí.
 
Znásilněné pomohl až muž, kterého oslovila na zastávce, když se sama dostala z křoví. Jel s dívkou autobusem na recepci firmy, kde byla dříve služebna policie. "Vzhledem k tomu, že velmi spěchal, dívku tam zanechal s tím, aby recepční přivolala policii," doplnila Rösslerová.
 
Právě on by podle policie mohl pomoci dopadnout násilníka. Znásilněné dívce řekl, že blízko místa činu stálo zelené auto, zřejmě Škoda Octavia, kterým údajně násilník po činu odjel.
 
Tomuto svědkovi je zhruba 40 let, měří asi 175 centimetrů, je štíhlé až střední postavy a má tmavé vlasy. Na tvářích měl několikadenní strniště. Oblečený byl do červeného trička s krátkým rukávem a krátkých kalhot. Na zastávce stál s asi tříletým blonďatým chlapečkem.
 
Jakékoliv informace o znásilnění, násilníkovi nebo o svědkovi mohou lidé policistům oznámit na tísňové lince 158.
 
zdroj: ČTK