Jak vypadá visací zámek, který stráví tři roky pod vodou?

Pokud řešíte problém, jak zabezpečit loď před nenechavci, podívejte se na toto video  

Pokud řešíte problém, jak zabezpečit loď před nenechavci, podívejte se na toto video. Bude zámek po měsících strávených ve vodě na odpis, nebo půjde odemknout a normálně používat? Kotviště jachet River Marina na Slapech vyzkoušelo visací zámky TOKOZ GAMA 50.

Část zámků, které kotviště používá, je ve vodě celoročně, zámky zajišťují bójky nebo kotevní betony. Další zabezpečují lodě pouze v sezóně a posléze na břehu přes zimu chrání majetek. I po více než tisícovce náročných dnů pod hladinou přehradního jezera zámky stále fungují. I pro konstruktéry TOKOZu je tento test potvrzením, že jejich patentovaný vynález, který použili v tomto zámku, skutečně pracuje, jak má.

Je samozřejmé, že po několika měsících, kdy zámky nepoužíváme, se odemykají trochu ztuha. Vždy to však jde pouze za pomoci klíče a mírné síly," uvádí Norman Šubert z River Mariny. To je velký rozdíl oproti jiným zámkům, které jsme nedokázali odemknout za žádných okolností. Přitom odstranit třmen nefunkčního zámku pod vodou je velmi náročný úkon, který si skutečně rádi odpustíme,“