Když něco chceme, dokážeme to

11. ročník mezinárodní konference Equal Pay Day je za námi. Letos proběhla netradičně, ve virtuálním prostředí, ale v původně plánovaném termínu. Díky pružnosti sedmi statečných žen z pořadatelské organizace Business & Professional Women CR to tak byla jediné konference, která v březnu proběhla. Včetně téměř nezměněného programu 20 prezentujících se ve svých vystoupeních zamyslelo nejen nad hlavním tématem konference Role ženy v odpovědném byznysu, ale přidalo i zamyšlení nad budoucím vývojem svých firem, nebo celé společnosti. Jednotlivé projevy najdete na webových stránkách akce. Na konferenci online bylo po celý den téměř 300 účastnic a účastníků, dalších 1500 lidí ji sledovaly prostřednictvím Facebooku .

Své postřehy a zážitek popsala Kateřina Braithwaite, koučka a lektorka, která patří k vyhledávaným mentorkám na Mentoringovém dni Equal Pay Day. Ten proběhne 7. listopadu 2020 již tradičně v Clarion Congress Hotel Prague.

“Těšila jsem se na letošní konferenci Equal Pay Day - jako ostatně každý rok. A pak bylo najednou všechno jinak: koronavirus, panika, karanténa…

A moje těšení se se změnilo v smutnění. A pak se ukázalo světlo na konci tunelu: "Půjdeme do onlinu.” 

Byla jsem zvědavá, přiznávám, že i trošku skeptická (patřím mezi digitální dinosaury, tzv. digisaury).

Obavy se ukázaly jako zcela zbytečné. Už přípravná a zkušební setkání s tématem “Co právě dělám já”, s průměrnou účastí kolem 30 posluchačů ukázala, že TO PŮJDE, ŽE TO DÁME. Nastal den D a vše běželo jako na drátkách. Obrazovku jsem opouštěla jen v moderátorkou Marií (Marie Petrovová) vyhlášených pauzách.

Ženský tým v čele s Lenkou Šťastnou dokázal neuvěřitelné - spíkři byli autentičtí, moderátorka profesionální, publikum aktivní. Průběžné chatování účastníků dalo konferenci další rozměr: vyrušovali jsme bez vyrušování :-) 

Co jsem si odnesla: 
·    že úspěch a uznání není věc kvót, ale talentu; 
·    že, když něco chceme, dokážeme to; 
·    že se nemáme bát ozvat;
·    že, se musíme vyjadřovat jasně, k věci, bez emocí;
·    že musíme vědět, co chceme a nebát se říct si o to;
·    že ženy se vzájemně podporují méně než muži a že je na nás to změnit ☺

Mezi mnoha tipy, názory, zkušenostmi jedna od Emmy Boishardy, CEO společnosti GSK: Udělejte  ve firmě Coffee with GM, Kávu s ředitelkou, na jakékoli téma a třeba i online, zkrátka: “Buďme si blíž.” 

A o to jde. Teď možná víc než dřív.

Těším se na Mentoringový den 7. listopadu 2020. Těším se na všechny, které znám z “obrázků”. Těším se na vás. Chopíme se odpovědně svých rolí…”

Akce Equal Pay Day je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Letos Den rovnosti platů připadl na 13. března 2020. Kampaň k této problematice již tradičně vede nezisková společnost Business & Professional Women CR z.s..

Více na www.equalpayday.cz