Krejčířova vila v Černošicích patří do exekuce, rozhodl soud

Okresní soud Praha-západ dnes odmítl vyloučit černošickou vilu manželky podnikatele Radovana Krejčíře Kateřiny z exekučního řízení, do kterého se Krejčíř dostal kvůli dluhům. Krejčířová tvrdí, že vila je jen její a že ji koupila za 23 milionů, které dostala od Krejčířova otce. Soud tomu ale neuvěřil a nemovitost považuje za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat ke krajskému soudu. Krejčířovi jsou nyní v Jihoafrické republice, kde čelí trestnímu stíhání. 

Peníze na vilu podle soudce Lubomíra Křikavy nepocházely z daru, jak se Krejčířová snažila prostřednictvím svého právníka tvrdit. Jsou prý součástí společného jmění manželů. "Nebylo prokázáno, že snad žalobkyně (Kateřina Krejčířová) koupila nemovitosti za své výhradní prostředky získané darem. Považují se součást společného jmění manželů, a to i přes zúžení tohoto společného jmění v podobě smlouvy," dodal soudce. 
    
Podle něj dnešní verdikt neznamená hned prodej vily v exekuci. Rozhodne o tom až pověřený exekutor. 
    
Krejčířová se domáhá žalobou odstranění vily z exekuce, kterou žádá společnost Frymis kvůli dluhu za zhruba 50 milionů korun. Vila je v katastru nemovitostí psaná na Krejčířovou. 
    
Podnikatel z rozsáhlého objektu zapuštěného částečně do skály utekl v roce 2005, když jej přišla zadržet policie. Krejčíř poté i s rodinou uprchl z Česka. Objekt začal postupně chátrat. Odborníci jeho hodnotu odhadovali na zhruba 400 milionů korun.
 
zdroj: ČTK