Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Kvůli mrazu praskají koleje

1. 02 2012 | Silný mráz v noci na dnešek způsobil komplikace na železnici. Na několika místech v zemi kvůli němu popraskaly koleje. ČTK to řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Koleje popraskaly na trati mezi pražským Smíchovem a Radotínem a Lysou nad Labem a Starou Boleslaví ve Středočeském kraji. Mráz ráno ve středních Čechách omezil provoz i na kolejích z Kutné Hory do Čáslavi. Na tři hodiny zastavil také nad ránem provoz na jedné koleji na trati z Všetat do Mělníka.

Aktuální porucha trakčního vedení na trati mezi Masarykovým nádražím a Vysočany může podle Petra Šťáhlavského z tiskového oddělení ČD s mrazy souviset také. Vlaky jsou odkloněny přes Libeň, konec výluky dráhy očekávají kolem 13:00.

Mráz potrápil železničáře i v Brně, koleje tam vlivem nízkých teplot praskly na dvou místech. V Brně - Chrlicích podle Hally poškozená kolej neovlivnila provoz na trati, vlaky tam jezdí stále stejně. Provoz v Brně - Slatině, kde byla kvůli výluce ráno zavedena náhradní autobusová doprava, je od 10:00 plně obnoven. Na jiných místech Jihomoravského kraje by podle Hally měly být koleje v pořádku.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO