Kvůli nefunkčnímu registru požaduje 25 lidí 737 tisíc Kč

S žádostí o odškodnění za nefunkční registr aut se na ministerstvo dopravy obrátilo již 25 lidí, kteří požadují celkem 737 tisíc Kč. Jen čtyři z nich ale splnili náležitosti, podle kterých bude možné rozhodnout, řekl ČTK mluvčí resortu Martin Novák.

Nejvyšší částku požaduje podnikatel, který svůj ušlý zisk vyčíslil na 360.000 korun. Jeho žádost ale patří mezi ty, které nesplnily předepsané náležitosti. "Žádají o škodu, ale žádnou prokazující kopii dokladu nedoložili, škodu vůbec nevyčíslili apod.," uvedl Novák. Nejvyšší částka, kterou požaduje právnická osoba, je 79.000 korun.

Na Zelenou linku ministerstva dopravy se dosud obrátilo celkem 98 lidí žádajících informace k odškodnění. K podávání žádostí o odškodnění postižené motoristy vyzval tento týden primátor Brna Roman Onderka (ČSSD).

"Doporučil jsem i občanům v Brně, pokud jim vznikly nějaké náklady spojené s registrem, aby je tvrdě vyžadovali po ministerstvu dopravy," uvedl. Také sama brněnská radnice bude náklady spojené se špatným fungováním registru vozidel vyžadovat po MD.

zdroj: ČTK