Muž prý chtěl dostat syna z vazby půlmilionovým úplatkem

Pražští kriminalisté zadrželi muže, který údajně nabídl kriminalistovi a státnímu zástupci úplatek půl milionu korun za propuštění svého syna z vazby. Na policejním webu o tom informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Devětačtyřicetiletý muž byl obviněn z uplácení, za což mu hrozí až šest let vězení. Muž nabídl úplatek kriminalistovi minulý týden. 

Pražští kriminalisté zadrželi muže, který údajně nabídl kriminalistovi a státnímu zástupci úplatek půl milionu korun za propuštění svého syna z vazby. Na policejním webu o tom informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Devětačtyřicetiletý muž byl obviněn z uplácení, za což mu hrozí až šest let vězení.

Muž nabídl úplatek kriminalistovi minulý týden. "Snažil se ovlivnit policistu a státního zástupce, a tak dostat svého syna z vazby. Součástí jeho záměru bylo i navrácení luxusního vozidla, které při zadržení jeho syna policisté zajistili," sdělila Kropáčová. Kriminalista ale pokus o úplatek oznámil svému nadřízenému a také státnímu zástupci. Muž, který chtěl údajně policistu podplatit, tak byl po předání úplatku zadržen. "Za poslední dobu se jedná o největší případ pokusu o uplacení policisty a státního zástupce," dodala mluvčí policie.
 
zdroj: ČTK