Nova nabízí pořady a seriály zdarma online na týden po odvysílání

Skupina Nova nabídla ode dneška bezplatné sledování části svých pořadů a seriálů na internetu. V rámci služby Nova Plus bude ale daný díl pořadu či seriálu volně dostupný jen po dobu sedmi dnů od odvysílání. ČTK to dnes oznámila mluvčí Novy Anna Suchá. Nova už provozuje placený portál Voyo, kde je k dispozici archiv její domácí tvorby a také české a zahraniční filmy nebo přímé přenosy. 

Na Nova Plus najdou lidé podle webu služby pořady a seriály z televizí Nova, Smíchov a Telka, které do skupiny Nova patří. Poslední epizody se vždy objeví na webu hned po odvysílání a pak budou týden zdarma přístupné. "Nova Plus přináší divákům přidanou hodnotu tím, že jim umožní pohodlně a zadarmo sledovat vybraný program TV Nova. Diváci zároveň získají možnost pustit si dodatečně svůj oblíbený pořad, pokud jej nestihli v televizi," uvedl jednatel a generální ředitel skupiny Nova Christoph Mainusch. 
    
Nejstarším online archivem disponuje veřejnoprávní Česká televize, která zpravodajské pořady začala uchovávat v roce 2000 a stejně jako komerční televize Prima, která svůj archiv spustila v roce 2012, nabízí sledování zdarma. Prima nyní testuje nabídku doplňkového zpoplatněného obsahu. Nova má v nabídce zmíněnou službu Voyo za měsíční poplatek a nyní na Nova Plus i část pořadů zdarma. Zpoplatněný archiv loni spustila také TV Barrandov.
 
zdroj: ČTK