Nová Octavia se dostala do pětice finalistů soutěže Auto roku

Do pětice finalistů soutěže Auto roku 2014 se dostaly modely Jaguar F-Type, Mazda6, Mercedes-Benz S, Peugeot 308 a Škoda Octavia. Rozhodly o tom hlasy odborné novinářské poroty. ČTK dnes o tom informovala společnost Sport-Press. 

Z pětice modelů vzejde ve druhém kole volby Auto roku 2014 v České republice. Jméno vítěze bude známé v lednu příštího roku. Ve 20. ročníku ankety se utkalo 37 nominovaných vozů. Loňský ročník vyhrál Volkswagen Golf. 
    
Anketu pořádají dohromady Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. 
    
Souběžně, stejně jako v minulých letech, bude hlasovat veřejnost v pěti kategoriích: městské vozy, nižší střední třída, střední a vyšší střední třída, sportovní vozy, terénní a velkoprostorové vozy. Tyto automobily budou představené veřejnosti v rámci rozsáhlé reklamní kampaně v tištěných a elektronických médiích, na facebooku a na webových stránkách www.autoroku.cz. Organizátoři očekávají, že se do hlasování veřejnosti zapojí přes 100.000 osob. 
    
Od loňska je v Česku opět pouze jedna soutěž o Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovala odborná anketa Klubu motoristických novinářů (KMN) a soutěž pořádaná Svazem dovozců aut a Sdružením automobilového průmyslu. Anketa se koná podle mezinárodních pravidel Car of The Year, kterými se dosud řídil KMN. 
 
zdroj: ČTK